Punkty widokowe we Wrocławiu – gdzie podziwiać miasto z góry

Wrocław to miasto z bogatą historią i niezwykłymi atrakcjami, takimi jak Rynek, Ostrów Tumski, czy ZOO. Będąc tutaj, warto również popatrzeć z góry na jego malowniczą panoramę. By to zrobić, można wybrać jeden z pięciu punktów widokowych, znajdujących się w mieście. Zależnie od miejsca, które wybierzesz, będzie mógł je podziać z innej perspektywy. Sprawdź, gdzie znajdują punkty widokowe we Wrocławiu i czy warto odwiedzić wszystkie?

Sky Tower najwyższy punkt widokowy w kraju

Najwyżej położony punkt widokowy, nie tylko w mieście, lecz również w Polsce znajduje się na 49 piętrze wieżowca Sky Tower usytuowanego przy ul. Powstańców Śląskich. Ten w miarę nowy obiekt powstawał w 2013 roku i jest najwyższym budynkiem w kraju. Ostanie piętro stanowi atrakcję turystyczną. Dzięki przeszklonym ścianom można podziwiać miasto i jego okolice niemal z każdej strony. Punkt widokowy jest czynny cały rok do godziny 22.00. Jest to doskonałe miejsce również dla fanów fotografii, którzy mogą zrobić naprawdę ciekawe zdjęcia.

Wieża widokowa w najstarszej części miasta – katedrze św. Jana Chrzciciela

Kolejnym pod względem wysokości punktem widokowym jest wieża w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Katedra na Ostrowie Tumskim to jedna z najważniejszych i najstarszych atrakcji miasta. Sama budowla powstała w XIV wieku. Kościół w stylu gotyckim zachwyca swą formę oraz bogatym wyposażeniem wnętrza. Nie ma się co dziwić, że to główny punkt na mapie zabytków Wrocławia każdego turysty. Będąc w katedrze, warto wybrać się również na jego wieżę, która ma 97 m, by podziwiać widok na niezwykle malowniczą część miasta, jaką jest cała wyspa Tumska z licznymi kościołami. Wielkim udogodnieniem jest winda, która zawozi turystów na górę.

Wieża widokowa jest czynna od czerwca do września.

Mostek pokutnic w kościele Marii Magdaleny

Jest to jedno z najbardziej tajemniczych miejsc we Wrocławiu. Mostek pokutnic to łącznik pomiędzy dwoma wieżami kościoła Marii Magdaleny, znajdujący się na wysokości 45 metrów. Z miejscem tym wiążą się różne legendy. Jedna z nich mówi o duszach zmarłych podróżników, które pojawiają się na nim co noc. Inna wersja tej legendy mówi o duszach panien, które zamiast przykładnie wyjść za mąż, prowadziły lekkomyślny tryb życia. Za karę miały być zamykane w jednej z wież, a po śmierci straszyły na mostku. Dawniej matki przyprowadzały w nocy swoje córki, by ostrzec je przed wyborem złej drogi życiowej. Mostek bywa również określany mianem – mostek czarownic, ponieważ według innej opowieści miły tam być poddawane próbom kobiety podejrzane o czary. Co ciekawe mostek swą funkcję widokową pełnił już w XV wieku, było to również miejsce, gdzie grywała orkiestra. Jest to doskonały punkt widokowy, otwarty przez cały rok, z którego rozciąga się wspaniała panorama na wrocławski rynek i okolice.

Punkt widokowy na wieży kościoła garnizonowego

Gotycki kościół św. Elżbiety, zwany również garnizonowym, ponieważ w 1946 roku został przekazany katolickiemu ordynariatowi polowemu. Usytuowany jest przy samym rynku, a punkt widokowy znajduje się na szczycie 90-metrowej wieży. Rozciąga się z niego wspaniały widok na stare miasto i okolice. By jednak dostać się na górę, trzeba wspiąć się po kilkuset schodkach w krętej klatce schodowej wieży. Koszt atrakcji to jedynie 5 zł.

Wieża widokowa w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego

Ostatnim punktem widokowym w mieście, jest wieża matematyczna w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego. Stanowi część Muzeum Uniwersyteckiego, w którym można zwiedzić również Aule Leopoldinę, Oratorium Marianum i sale wystawowe prezentujące historię oraz przedwojenne zbiory Uniwersytetu. Jej wysokość wynosi 42 m, ale dzięki doskonałej lokalizacji, można obejrzeć wspaniałą panoramę rozciągającą się na Wyspę Słodową i Stare Miasto. Koszt wejścia na wieżę jest wliczony w cenę biletu.

Oczywiście nie da się dowiedzieć Tych wszystkich miejsc w jeden dzień. Wrocław to miasto, do którego warto przyjechać przynajmniej na weekend. Planując pobyt tutaj, zapoznaj się z ofertą noclegów w apartamentach, sytuowanych w nowoczesnym budynku OVO niedaleko rynku http://www.kingsapartments.pl/.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *