Dolny Śląsk niezwykle atrakcyjny rejon na wakacje z dziećmi

Wakacji w Polsce nie trzeba spędzać jedynie na Mazurach, czy nad morzem, gdzie jest zawsze bardzo dużo ludzi. Może tym razem zmienić kierunek i pojechać na Dolny Śląsk, niezwykle atrakcyjny region, nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, na które czeka wiele najróżniejszych niespodzianek. Gdzie warto wybrać się z najmłodszymi, by miło i aktywnie spędzić czas? Oto nasze propozycje.

Poszukiwanie złota w Złotym Stoku

Złoty Stok to najstarsze miasteczko górnicze w Polsce, w którym wydobywane było złoto. Ostatnia kopalnia została zamknięta w 1961, a w ciągu 700 lat wydobyto 16 ton tego kruszcu. Po zakończeniu wydobycia, miasteczko postanowiło wykorzystać kopalnię i stworzyć niezwykłą atrakcję turystyczną i udało im się. Odwiedzając to miejsce, trzeba zarezerwować sobie cały dzień, ponieważ jest tu wiele ciekawych rzeczy do obejrzenia. Warto zacząć oczywiście od samej kopalni złota, w której poza sztolniami można, zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad oraz wybrać się na podziemny spływ łodzią. Na górze koniecznie trzeba zwiedzić średniowieczną osadę górniczą i własnoręcznie spróbować wypłukać drobinki złota. Ta zabawa na pewno przypadnie do gustu najmłodszym. Co jeszcze czeka na nas w Złotym Stoku? Kolejne atrakcje, których nie wolno pominąć to park techniki oraz park linowy, zaś na koniec miło będzie się przejść po wąskich, klimatycznych uliczkach starego miasta.

Zobacz największą twierdzę górską w Europie – twierdza Srebrna Góra

Fortyfikacje w Srebrnej Górze powstały w XVIII wieku, na życzenie samego króla Prus Fryderyka Wielkiego. Ich celem była obrona granic Śląska, który został podbity w 1740 roku. Ten ogromny obiekt składał się z kilku fortów i bastionów z donżonem w środku. W sumie w całej twierdzy jest 151 kazamatów. Dodatkowo na jej terenie znajdowały się ogromne magazyny, zbrojownia, prochownia, szpital, kaplica, więzienie, a także rozbudowane zaplecze gospodarcze, w tym kilka studni, piekarnia oraz browar i warsztaty rzemieślnicze. Dzięki temu twierdza była samowystarczalna oraz samodzielna i mogła długa funkcjonować w czasie oblężenia. Niestety jedynym moment w jej historii, w którym można było potwierdzić jej wartości militarne to oblężenie przez wojska napoleońskie, które trwało 11 dni.

Na turystów czekają przewodnicy, którzy oprowadzą po założeniu i w ciekawy oraz zabawny sposób opowiedzą o twierdzy i jej historii. Dodatkową atrakcją jest zwiedzanie twierdzy nocą.

Atrakcje Wrocławia dla starszych i młodszych miłośników podróży

Spędzając wakacje na Dolnym Śląsku, koniecznie trzeba spędzić przynajmniej kilka dni we Wrocławiu. To niezwykłe miasto oferuje atrakcje turystom niemal w każdym wieku. Będąc tutaj z dziećmi, koniecznie trzeba zwiedzić między innymi wspaniałe ZOO Wrocławskie z Afrykarium, gdzie z pewnością każdy miło spędzi czas. Fanów kolejnictwa zapraszamy do Kolejkowa, gdzie obejrzycie doskonale przygotowaną makietę Dolnego Ślaska o powierzchni 335 metrów. Makieta zawiera 510 torów kolejowych, po których jeździ 15 pociągów i 215 samochodów, a dodatkowo ozdabia ją 3437 figurek ludzi i zwierząt. Miłośnicy wspinaczek powinni odwiedzić park linowy na wyspie Opatowieckiej, gdzie na powierzchni 3 ha, znajdują się trasy o łącznej długości 1007 metrów. Dla najmłodszych doskonałą zabawą będzie poszukiwanie krasnoludków, które pochowały się w różnych uliczkach i zaułkach Starego Miasta, zaś dla dorosłych to doskonały sposób na zwiedzanie i poznanie ciekawych miejsc w mieście.

Wrocław to również doskonała baza wypadowa do wielu atrakcji znajdujących się na Dolnym Śląsku. Zacznij więc zwiedzanie od tego pięknego miasta i nocuj w wygodnych apartamentach w centrum http://www.absyntapartments.pl/.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 50 = 54