Drzwi loftowe – nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz

Nowoczesna architektura wnętrz nie lubi nudnych, powtarzalnych rozwiązań. W dążeniu do niepowtarzalności dekoratorzy wnętrz chętnie sięgają po nietypowe, ciekawe produkty. Dobrym przykładem takiego produktu są drzwi loftowe. Najczęściej z tym hasłem kojarzone są metalowe ramy z szybami. Są jednocześnie chyba jednym z bardziej rozpoznawalnych znaków stylu industrialnego. Pomysł na wykorzystanie we wnętrzach takich drzwi pochodzi wprost z Nowojorskich loftów, gdzie bardzo charakterystyczne są całe ściany zbudowane ze szkła i metalu. Skąd bierze się popularność produktów w stylu industrialnym? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Drzwi loftowe metalowe

Drzwi loftowe metalowe z szybami oprócz wyglądu mają szereg zalet, z których warto korzystać planując aranżację wnętrza. Przede wszystkim są doskonałym sposobem na doświetlenie pomieszczeń, które nie mają dostępu do światła naturalnego.

Wszędzie tam, gdzie brakuje okien, można poprawić naświetlenie stosując drzwi industrialne. Dodatkową zaletą jest optyczne powiększenie przestrzeni. Szyby nie ograniczają widoczności i sprawiają wrażenie otwartych, większych pomieszczeń.

Ciekawym pomysłem, o którym warto wspomnieć są całe ściany zbudowane ze szkła i metalu. Więcej o tym produkcie dowiesz się w dalszej części artykułu.

Drzwi przesuwne industrialne

A teraz kolejny produkt, którego nie sposób pominąć analizując rynek drzwi loftowych – drzwi przesuwne.

Bardzo charakterystycznym elementem takich drzwi jest cały system przesuwania. Zbudowany jest ze stalowych, masywnych zawiesi, które wyposażone w odpowiednie rolki z łożyskami pozwalają na przesuwanie drzwi po stalowej prowadnicy.

Wszystko jest specjalnie wyeksponowane, zimne, stalowe, typowe dla wnętrz w stylu industrialnym.

Drzwi przesuwne, podobnie jak otwierane na zawiasach, można wyposażyć w szyby lub lustra. Dzięki temu świetnie sprawdzają się m.in. jako wejście do garderoby.

Drzwi loftowe drewniane

Drugi wariant drzwi przesuwnych wykonany jest z drewna. Może zdarzyło Ci się zobaczyć w Internecie masywne monolity drewniane podwieszane na zawiesiach, o których pisaliśmy przed chwilą.

Drzwi drewniane, w odróżnieniu od metalowych, są przyjemniejsze, cieplejsze zachowując jednocześnie wszystkie zalety produktów typowo industrialnych.

Drewno doskonale kontrastuje z zimnymi, stalowymi hakami i rolkami. Razem tworzą spójną, wyjątkowo piękną całość, która może być ozdobą Twojego wnętrza.

System drzwi przesuwnych loft

Jeżeli masz swój pomysł na drzwi i trochę wolnego czasu na majsterkowanie, możesz kupić sam system drzwi przesuwnych. Dzięki niemu możesz np. wykorzystać stare drewniane drzwi, odrestaurować je i w prosty sposób przerobić na model przesuwny.

Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie do tworzenia produktów w stylu rustykalnym. Jest to również ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu i zrobienie wyjątkowych drzwi do własnego domu.

Okna loftowe

Na początku artykułu pisaliśmy trochę o zaletach drzwi loftowych w wersji z szybami. Jako jeden z argumentów potwierdzających ich popularność padł ten o dodatkowym naświetleniu pomieszczeń, w których brakuje światła naturalnego.

Oprócz drzwi, podobną funkcję spełniają okna industrialne. I wcale nie mam na myśli wstawiania dodatkowego okna wychodzącego na zewnątrz budynku. Wiąże się to z dużymi kosztami i nie zawsze jest możliwe do wykonania.

Na myśli mam okna wewnętrzne, które podobnie jak drzwi, zyskują coraz większą popularność. Takie okno można w prosty sposób zamontować między dwoma pomieszczeniami. Często stosuje się je między salonem, a kuchnią, w której nie ma okna zewnętrznego.

Dzięki temu, w prosty sposób doświetlisz kuchnię, co z pewnością zaowocuje oszczędnością prądu. Ponadto Twoja aranżacja nabierze prawdziwego loftowego charakteru.

Ściany industrialne

Ostatni produkt, o którym chcę Ci opowiedzieć to wspomniane wcześniej ściany industrialne. W domach spełniają wszystkie funkcje podobne do drzwi i okien, o których pisaliśmy w artykule.

Ponadto są ciekawym pomysłem na aranżację przestrzeni biurowej. Można w ten sposób podzielić lokal na kilka mniejszych biur, nie wprowadzając jednocześnie całkowitego podziału.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem drzwi Drewno i Forma.

https://drewnoiforma.pl/Drzwi-loftowe
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

48 + = 51