Prasowanie? A może steamer?

Streamer to gadżet uzupełniający prasowanie żelazkiem, przeznaczony do delikatnego wygładzania tkanin. Za jego pomocą odświeżysz wygląd tkanin, staną się one bardziej puszyste i lekkie w wyglądzie. Ze względu na małe rozmiary i łatwość zastosowania też w ekstremalnych warunkach , np. w pionie lub bez deski do prasowania będzie on świetnym uzupełnieniem żelazka. W parę minut wygładzisz niewystarczająco doprasowany kołnierzyk, niesforną falbankę czy też wygniecioną apaszkę. Zwłaszcza gdy za chwilę musisz wyjść z domu, zależy Ci na czasie a mimo to chcesz poprawić wygląd swoich ubrań, parownica do ubrań będzie Twoim wielkim sprzymierzeńcem.

Zalety parownic

Usuniesz drobne zagniecenia i pozbędziesz się naleciałych zapachów dymu tytoniowego czy zapachu restauracji w której ostatnio przebywałeś. Dzięki streamerowi nie musisz ponownie prać całych ubrań, aby odzyskały dobry wygląd i świeżość.

Parownica podręczna doskonale sprawdzi się także w podróży, gdy nie masz miejsca w walizce aby zabrać całe wielkie i ciężkie żelazko, a jednak zależy Ci na dobrym wyglądzie Twoich ubrań. Parownica stojąca, z dużym pojemnikiem szybko znajdzie swoje miejsce w garderobie, gdzie zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż rozłożona deska. Steamer stojący już się nie rozkłada, przez co masz też mniej pracy związanej z przygotowaniem go do użycia.

Parownica ma też zastosowanie podczas zaprowadzania porządków i dbania o higienę w twoim domu. Steamer może być wykorzystany do odświeżania tapicerowanych mebli, niwelowania zapachów ale także zabijania bakterii, wirusów i pozbywania się roztoczy. Jest więc wspaniałym pomocnikiem, jeżeli masz w domu alergików. Duże ilości pary wtłoczone w materac łóżka, w zabawki dzieci lub dywany shaggy zniwelują większość czynników wywołujących alergie.

Wady parownic

Trzeba jednak przyznać, ze parownica nie usunie szczególnie uciążliwych i utrwalonych zagnieceń, ani nie poskutkuje na grube materiały. Wyrzut pary jest zdecydowanie za mały, a generowana temperatura zbyt niska, aby skutecznie wniknąć w grube, wielowarstwowe materiały. Określając swoje oczekiwania wobec urządzenia do prasowania warto wziąć ten czynnik pod uwagę.

Czy warto kupić streamer?

Zastanawiając się nad zakupem parownicy, warto zastanowić się do czego ma nam ona służyć. Jeżeli ma całkowicie zastąpić żelazko, niestety może się to nie udać. Jednakże jeżeli ma być poręcznym uzupełnieniem, jak najbardziej będziemy zadowoleni z zakupu. Warto wziąć pod uwagę wszystkie jej plusy i minusy i podjąć decyzję która jest bliższa naszemu sercu.

Artykuł przygotowany we współpracy z https://www.ranking-parownica.pl – ranking parownic do ubrań
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *