Emilia Romania: obowiązek kwarantanny dla opiekunów i pracowników rodzinnych

Został opracowany plan powstrzymania napływu zakażeń wirusa z krajów Europy Wschodniej wobec opiekunów i pracowników domowych, który wejdzie w życie w najbliższych dniach.

W samym regionie Emilii-Romanii przebywa 61 tysięcy osób, które wykonują taką pracę. Ponieważ odbywa się ona w bezpośrednim kontakcie z osobami starszymi zadecydowano obowiązkową kwarantannę właśnie dla tej kategorii pracowniczej.

Z tego powodu region, a w szczególności radny ds. Zdrowia Raffaele Donini, postanowił z determinacją podejść do problemu związanego ze zwalczaniem koronawirusa w odniesieniu do opiekunów rodzinnych, którzy wracają do Włoch z zagranicy.

To jest naprawdę konieczny krok, wyjaśnia  regionalny wydział zdrowia, również podyktowany świadomością, że odsetek pozytywnych przypadków z ostatnich 30 dni odnoszących się do powrotów z zagranicy wynosi około 11%, a wśród nich są oczywiście również opiekunowie rodzinni.

Jak mamy postąpić po powrocie do Włoch?

Plan zobowiązania opiekunów rodzinnych do powiadomienia Ausl o ich wjeździe do Włoch: Po zgłoszeniu wjazdu lub  przybyciu do Włoch – zarówno na lotniskach, jak i na dworcach autobusowych – uruchamiany będzie personel medyczny który bezpłatnie pobierze  wymaz z jamy nosowo-gardłowej.  W przypadku pozytywnego wyniku badania będzie obowiązkowa izolacja.

Jeśli wynik jest negatywny?

Nawet w przypadku negatywnego wymazu obowiązek izolacji w domu pozostaje przez 14 dni, ale z rygorystycznym protokołem bezpieczeństwa, który należy zweryfikować za pomocą wyrywkowych kontroli. Zapewniony jest również drugi bufor weryfikacyjny, który należy przeprowadzić 7 lub 10 dni po pierwszym, aby potwierdzić wynik.

Gdzie można odbyć izolacje ?

Jeśli chodzi o izolację będzie można przebyć kwarantannę w domu podopiecznego tylko pod jednym warunkiem,  kiedy pracodawca zapewni opiekunowi  odpowiednią przestrzeń według ściśle określonych zasad. W przypadku braku takiego warunku, opiekun będzie musiał spędzić go w hotelu czy w obiektach hotelowych udostępnionych przez Lokalne Służby Zdrowia lub  obowiązkowa hospitalizacja w bardziej krytycznych przypadkach.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 4