Pomysł na jesienne dekoracje

Październik to idealny czas na tworzenie jesiennych dekoracji. Można je wykonać na wiele różnych sposobów. Mamy dla Ciebie kilka kolorowych podpowiedzi jak można ozdobić jesiennie dom.

Kolory jesieni

Na początek warto podkreślić, że jesień, choć bardzo różnorodna ma swoje kolory, które warto wykorzystać podczas swoich działań. W jesiennych dekoracjach zazwyczaj przeważają żółcie, pomarańcze, czerwienie , brązy i przygaszone zielenie w różnych kombinacjach.  Takie kolory mają jesienne liście, warzywa i owoce, a tworząc dekoracje warto wykorzystać podpowiedzi pochodzące z natury.

Dekoracje prosto z ogrodu i lasu

Jednymi z najpiękniejszych dekoracji są te, które pochodzą prosto z natury. Doskonale sprawdzają się dynie. Kojarzą się one z jesienią i można je wykorzystać na wiele sposobów. Duża dynia leżąca na ganku czy tarasie wygląda świetnie sama bez żadnych dodatków. W okresie przełomu października i listopada można ją zamienić na dyniowy lampion, wyjmując środek i wycinając w niej fantazyjne wzory. Dynie to także wspaniała dekoracja do wnętrza mieszkania. Małe okazy lub dynie ozdobne wspaniale prezentują się w domowych kompozycjach.

Jednak dynie to nie jedyne naturalne dekoracje do domu czy mieszkania. Można wykorzystać również inne jesienne atuty. Doskonałymi materiałami do tworzenia dekoracji są kolorowe liście, korale jarzębiny, kasztany, żołędzie a także świeże owoce np. jabłka, gruszki czy pigwy, które nie tylko pięknie wyglądają ale również wspaniale pachną.

Dekoracje z wykorzystaniem naturalnych materiałów

Wyżej wymienione dary jesieni wyglądają wspaniale same w sobie, ale można ich użyć również do stworzenia dekoracji bardziej złożonych. Liście oraz gałązki z owocami jarzębiny można zamienić na piękne bukiety. Inną opcją jest stworzenie dekoracyjnych wianków, które świetnie prezentują się leżąc na stole lub wisząc na drzwiach. Dynię o niewielkich rozmiarach można zamienić w osłonkę do wazonu, w którym znajdą swoje miejsce jesienne bukiety z liści lub kwiatów. Do takiej dyniowej osłonki można również włożyć doniczkę z kwitnącymi chryzantemami. Liście o różnych kształtach i kolorach można zamienić we wspaniałe, jesienne obrazy, które mogą zdobić dom przez długie tygodnie.

Dekoracje inspirowane jesienią

Jesień udostępnia wiele materiałów do wykonania domowych dekoracji. Jednak nie trzeba ich wykorzystywać. Jeśli zależy Ci na stałości ozdoby możesz wykonać ją inspirując się naturą. Wspaniale wyglądają dynie wykonane na szydełku cz drutach. Także serwetki, serwety i bieżniki w kolorach jesiennych prezentują się niezwykle. Do tego możesz dodać świeczniki z dekoracyjnym elementem przypominającym pajęczą nić i Twój dom będzie od razu piękniejszy.

Jesień to piękny czas. Spadają kolorowe liście. Wokół dojrzewają owoce i warzywa. Warto te uroki natury przenieść także do swojego domu. Pomyśl chwilę i samodzielnie wykonaj dekoracje do swojego mieszkania.

Tekst został napisany we współpracy z serwisem JagaMajaga promującym rękodzielnictwo.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 6