Wrocław atrakcje dla studentów

Wrocław to jedno z polskich miast studenckich. Swoje siedziby mają tu najlepsze uczelnie wyższe w kraju zarówno państwowe, jak i prywatne. Stolica Dolnego Śląska jest też chętnie odwiedzana przez żaków z innych części Polski. Doceniają oni przede wszystkim imprezowy charakter miasta. Jakie jeszcze atrakcje proponuje Wrocław studentom?

Pasaż Niepolda

Studenci i młode osoby do Wrocławia przybywają głównie zachęceni imprezowym charakterem miasta. Znajduje się w nim wiele klubów, pubów i dyskotek. Te najlepsze ulokowane są w Pasażu Niepolda. Muzyka gra tam przez całą dobę. Kluby z Pasażu Niepolda oferują świetną zabawę przez cały tydzień i to do samego rana. Wstęp jest zazwyczaj darmowy. W klubach spotkać można międzynarodowe towarzystwo, dobre drinki i liczne imprezy tematyczne.

Wyspa Słodowa

Atrakcją dla studentów we Wrocławiu jest też Wyspa Słodowa. Można na niej poimprezować, a także zrelaksować się czy wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych. Wyspa Słodowa szczególnie wiele ma do zaoferowania wiosną i latem. Odbywają się tu koncerty, przedstawienia teatralne na świeżym powietrzu, działa kino plenerowe. Na studentów na Wyspie Słodowej czekają też beach bary, z których większość oferuje atrakcyjne happy hour, muzykę na żywo, a w dzień ciekawe warsztaty i zajęcia np. z jogi czy ceramiki.

Kino Nowe Horyzonty

Fani kina we Wrocławiu koniecznie powinni odwiedzić Kino Nowe Horyzonty. Jest to jedno z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie można obejrzeć niszowe produkcje i zapoznać się z historią kina i filmu. Nowe Horyzonty dla studentów (i nie tylko) przygotowało m.in. ciekawe lekcje filmowe. W ich ramach odbywa się kinowy seans, a następnie omawiane są konkretne dzieła kinematografii.

Sky Tower

Ciekawym miejscem do poznania Wrocławia z nieco innej strony, bo od góry jest Sky Tower, a dokładnie znajdujący się na nim punkt widokowy. Za niewielką cenę można wjechać windą na 49 piętro i podziwiać miasto z góry. Punkt czynny jest codziennie, a wjazdy odbywają się co pół godziny. Zaraz obok niego jest galeria handlowa kusząca licznymi sklepami i kawiarniami, gdzie można odpocząć i nabrać nowych sił na zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska.

Kolorowe podwórka na Nadodrzu

Chcąc poczuć alternatywny klimat Wrocławia, warto wybrać się na Nadodrze, a dokładnie za bramę przy ul. Roosevelta 14-16. Tutaj znaleźć można kolorowy, bajkowy świat, który tworzą niezwykłe murale. Nimi pokryte są wszystkie kamienice.  Murale wykonane są z różnych materiałów i przedstawiają zielone łąki, morskie stworzenia, domowe zwierzaki, pszczoły, pawie, dinozaury i co jeszcze tylko wyobraźnia podpowiedziała autorom. W akcje wymyśloną przez malarza Mariusza Mikołajka włączyli się lokalni mieszkańcy.

Wrocławska Galeria Neonów

Kolejną atrakcją, którą Wrocław zaskoczy studentów, będzie galeria neonów. Ulokowana jest ona przy ul. Ruskiej 46. Najlepiej odwiedzić ją wieczorem. Wtedy to budynki znajdujące się na podwórku rozświetlą kolorowe neony m.in. starego Kina Dworcowego, Mody Polskiej czy Hotelu Monopol. Całość prezentuje się futurystycznie i niezwykle klimatycznie.

ZOO i Afrykarium

Chociaż wrocławskie ZOO wydawać może się atrakcją dla dzieci, to zachwyceni z niego wychodzą również dorośli. Sprawia to, że staje się ono obowiązkowym punktem do odwiedzenia przez studentów. Na szczególną uwagę zasługuje Afrykarium. To wrocławskie jest największym tego typu obiektem w Polsce.  Ekspozycja związana jest z fauną i florą Afryki. Całość jest bardzo dobrze zorganizowana i przygotowana, nie sposób się więc tu nudzić.

Odwiedzając Wrocław, nie można też pominąć standardowych atrakcji i zabytków. Rynek Główny, Ostrów Tumski czy Hala Stulecia to obiekty warte zobaczenia. Aby szybko i prosto do nich dotrzeć, warto wynająć apartament w centrum Wrocławia, można to zrobić korzystając ze strony http://apartamentywroclaw24.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *