Ostatni dzień wizyty Marszałka Senatu RP wraz z delegacją w Rzymie

W ostatnim dniu wizyty w Rzymie, w poniedziałek, 12 października br.  prof. Tomasz Grodzki i towarzyszący mu senatorowie spotkali się z  Przewodniczącą Senatu Republiki Włoskiej Marią Elisabettą Alberti Casellati. Rozmowy dotyczyły m.in. współpracy międzyparlamentarnej i relacji dwustronnych. Omówione zostały także tematy, związane z wyzwaniami, stojącymi przed Unią Europejską, jak również kwestie walki z pandemią koronawirusa i jej skutkami. „Mamy mnóstwo wspólnych rzeczy, myślę tutaj np. o Recovery Fund oraz o tym, jak wyjść z kryzysu gospodarczego, w jaki wpędził nas koronawirus”  – podkreślił Marszałek Senatu.

Polska delegacja spotkała się także w Ambasadzie RP w Rzymie z członkami włosko-polskiej grupy międzyparlamentarnej.

Przed południem Marszałek i towarzyszący mu senatorowie oddali hołd świętemu Janowi Pawłowi II przy jego grobie w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Prof. Tomasz Grodzki wraz z członkami delegacji odwiedził także stację Polskiej Akademii Nauk, gdzie zapoznał się z jej zbiorami oraz funkcjonowaniem. „Żywimy nadzieję, że będzie ona nie tylko kontynuatorką dumnej historii naszej obecności w Rzymie i we Włoszech, ale będzie także inspiratorką, opiekunką i przewodniczką dla ludzi nauki, odwiedzających Wieczne Miasto” – napisał Marszałek we wpisie w księdze pamiątkowej placówki.

Marszałkowi Senatu RP prof. Tomaszowi Grodzkiemu towarzyszyli w wizycie Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, Przewodniczący Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Kazimierz Michał Ujazdowski, wiceprzewodniczący tej komisji, Wojciech Ziemniak oraz senator Marek Martynowski.

Źródło: Centrum Informacyjne Senatu
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 1