Komentarze za kulisami targów Fiera del Levante – relacje video

W tym roku Polska miała okazję zaprezentować się na międzynarodowych targach w Bari Fiera del Levante. Pomimo niepewnej sytuacji i trudności organizacyjnych związanych z pandemią Covid targi się odbyły, a na International Forum Business Focus Polonia, które ze strony polskiej organizowała Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI , przybyło wielu znakomitych prelegentów i gości.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co świadczy o potrzebie zacieśnienia współpracy gospodarczej i kulturalnej pomiędzy Polską a Italią.

„…Dobrze że takie spotkania się odbywają, możemy tutaj promować Polskę, promować stosunki gospodarcze polsko-włoskie i namawiać Włochów do inwestowania w Polsce…” – mówiła radca minister przy Ambasadzie RP w Rzymie Agnieszka Hoppen-Klikowicz.

Poniżej przekazujemy krótkie komentarze innych uczestników dla redakcji portalu www.polacywewloszech.com, który był patronem medialnym wydarzenia.

Przekroczyliśmy 600 tysięcy przyjazdów Włochów do Polski” – opowiadała m. in Barbara Minczewa z Polskiej Organizacji Turystycznej – „W tej chwili promujemy Polskę w nieco innym tonie, ten rok jest szczególny …

Kamila Niekraszewicz z firmy Comarch podczas swojego wystąpienia w panelu dyskusyjnym przedstawiła szereg możliwości i korzyści, które wynikają ze współpracy polsko-włoskiej…

Dla mnie to jest ewidentne, że Polacy i Włosi to jest naprawdę dobry mix” – podsumował Adam Starzyński z Fundacji State of Poland, która promuje polskie sukcesy gospodarcze.

O swoich długoletnich i ciekawych doświadczeniach i relacjach z Włochami opowiedział nam Marek Traczyk, dziennikarz i prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej w rozmowie z Dominiką Grzebyk z Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI.

A na zakończenie, dlaczego warto wybrać się do właśnie do Apulii i zwiedzić m.in Bari – entuzjastycznie opowiedziała nam polska tłumaczka Małgorzata Turowska

Korespondencja: Agnieszka B. Gorzkowska
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 6 = 4