Ekspres ciśnieniowy czy kawa z kawiarki?

Zastanawiasz się nad zakupem ekspresu do kawy? Co lepiej wybrać – ekspres ciśnieniowy czy może kawę z kawiarki? Ten krótki artykuł zdecydowanie pomoże rozwinąć wszelkie wątpliwości związane z tym tematem. Gotowy? Zaczynamy!

Czym jest kawiarka?

Kawiarka jest bardzo prostym urządzeniem, które służy do parzenia espresso. Urządzenie to składa się z trzech elementów, jakimi są: dolny zbiorniczek na wodę, sitka na zmielone ziarna kawy oraz z górnego dzbanka na przygotowany napar.

Proces parzenia kawy jest w tym przypadku bardzo prosty. Odpowiednio przygotowaną kawiarkę stawiamy na kuchence i podgrzewamy. Woda pod wpływem rosnącej temperatury i ciśnienia jest zwyczajnie wyrzucana ku górze. Po kilku minutach w górnym zbiorniku zacznie się zbierać napar kawy. W dolnej części natomiast zostają zmielone ziarna. Wszystko to dzięki zastosowaniu praw fizyki, występujących w naturze.

Ekspres kolbowy – co to takiego?

Taki ekspres ręczny jest urządzeniem ciśnieniowym. To właśnie ten sprzęt najczęściej spotykamy w różnych restauracjach czy kawiarniach. Zbudowany jest on ze specjalnego pojemnika na wodę z grzałką, jak również z kolby zaopatrzonej w sitko, które zatrzyma fusy. Niektóre modele mają również dyszę, która służy do spieniania mleka. Dzięki temu możesz przygotować wiele różnorodnych typów kawdla siebie i Twoich gości.

Kawiarka czy lepiej ekspres kolbowy?

Decydując się na kawiarkę będziemy w stanie zaparzyć jedynie espresso. Jeżeli pijesz tylko taką kawę możesz śmiało zdecydować się na takie rozwiązanie. W przypadku ekspresu kolbowego możesz liczyć na dodatek, jakim jest dysza do spieniania mleka. Dodatkowo w przypadku kawiarki możesz liczyć na średnio intensywny smak kawy i średnią zawartość kofeiny w samym napoju. Korzystając z ekspresu ręcznego w prezencie otrzymasz mocniejszy smak i aromat. Ostatnią różnicą są ceny. Kawiarka ze względu na swoją prostotę jest tańsza. Na rynku dobry model można kupić już od 90 zł. W przypadku ekspresu ciśnieniowego należy przygotować się na koszt od 800 zł wzwyż.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje odpowiedziały na Twoje pytanie i pomogą w dokonaniu najlepszego wyboru co kupić – kawiarkę czy pełnowymiarowy ekspres do kawy. Pamiętaj, że oprócz zakupu takiego sprzętu dobrze jest jednocześnie zainwestować w najlepszą kawę. Dopiero takie połączenie przyniesie najwięcej satysfakcji.

Więcej informacji o ekspresach do kawy znajdziesz na www.ranking-ekspresdokawy.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *