Modne kolory na zimę 2020/21 – propozycje mody włoskiej

Klasyczny wizerunk włoskiego domu Max Mara został odświeżony ciekawą interpretacją w „morskim” stylu. Różnorodność sylwetki i nowy sposób łączenia kultowych kolorów, takich jak: beż, szary, biały i oczywiście granatowy.


„Morski” motyw pojawia się w popularnej linii wierzchnich okryć: krótkie płaszczyki z kapturem, peleryny, kurtki, budrysówki – zapinane w pasie ozdobnym sznurkiem.


Modne zmarszczenia i falbany efektownie podkreślają ramiona oraz rękawy klasycznym stylizacjom.

Ponadto w kolekcji znajdziemy marynarki w prążki i znakomicie skrojone asymetryczne spódnice.


Prawdziwą niespodzianką jest nowa torebka „Marine bag”: pojemna i miękka, o konstrukcji podobnej do kilu statku. Dzięki dodatkom takim jak dzianinowe rękawiczki i czapki, obuwie oraz ciepłe rajstopy, wizerunek słynnego włoskiego producenta damskiej mody – wciąż pozostaje elegancki.

Po obejrzeniu nowej kolekcji marki Max Mara, spontanicznie nasuwa się pytanie: czy nie jest to przypadkiem wyraz tęskonty za podróżami i przygodami w innych częściach świata?


Nadchodzą święta, więc większość z nas, jak co roku, zaczyna szukać inspiracji na najpiękniejsze prezenty pod choinkę. Niosą one moc radości, wzmacniają atmosferę oczekiwania (… i nie tylko u dzieci), a także podkreślają wyjątkowy charakter spotkań w rodzinie, wśród przyjaciół oraz znajomych. Żyjemy w ciężkich czasach pandemii i wielu uciążliwych ograniczeń. Sądzę zatem, że tym bardziej powinniśmy wybrać odpowiedni
prezent na święta, tak aby mile zaskoczyć mniej lub bardziej bliską nam osobę. W ten sposób, sugeruję kilka pomysłów na podarunek dla Pań (w różnym wieku), które z pewnością dostarczą pozytywnych emocji.

Czy szczery zachwyt i uśmiech na twarzy – to nie jest najpiękniejsze przeżycie?

Przypis od autorki: materiały informacyjne zawarte w powyższym artkykule, zostały udostępnione za specjalną zgodą – Biura Prasowego Max Mara Worldwide Press Office, z siedzibą w Mediolanie. Artykuł
powstał na podstawie tłumaczenia włoskiej publikacji, pt.: „Jo Squillo: Max Mara, la collezione per l’inverno 2020/21”, Tgcom24 Modamania.

Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz języka włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Biura
Tłumaczeń Lionspeech w sekcji lokalnej – Arezzo, Siena, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych,
doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie
i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro.
Kontakt: [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *