Gucci i The North Face – razem na szczytach Alp

Ekologiczne stylizacje z akcentami vintage w nowej kolekcji poświęconej miłośnikom podróży. Firma odzieżowa Gucci – „wspina się na wysokie góry” – we współpracy z przedsiębiorstwem The North Face.


Amerykańska firma The North Face (założona w 1966 roku), znana jest z artykułów przeznaczonych dla podróżników oraz osób poszukujących przygód. Produkuje wysokiej jakości ubrania, obuwie i sprzęt sportowy. Co może ją łączyć ze słynną włoską marką odzieżową? Otóż to bardzo proste: świadome zaangażowanie w modę przyjazną środowisku.

Tak powstała ekologiczna kolekcja pod sympatyczną nazwą: „Anima green”. Wyraźnie nawiązuje do barwnych stylizacji z lat 70. Jest to wyjątkowa propozycja konfekcji przeznaczonej dla kobiet i mężczyzn. Asortyment jest dedykowany prawdziwym pasjonatom aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.


Myślą przewodnią kolekcji jest etyczne podejście do zarządzania firmą, dbałość o rozwój i innowację technologiczną, ochrona środowiska, odpowiedzialna utylizacja zasobów naturalnych, szacunek dla społeczności oraz bezpieczeństwo artykułów.

Przykładowo, każdy etap produkcji opakowań, pokrowców, worków oraz papieru na ubrania jest wynikiem strategicznych wyborów. Papier i tektuta pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony dla przyrody, a ponadto, całkowicie nadają się do recyklingu. Co więcej, pudełka są wyposażone w uchwyty, co pozwala uniknąć używania dodatkowych woreczków na zakupy.


Do realizacji plecaków i toreb (osiem nowych projektów), został użyty Econyl, nylon pozyskany z materiałów z odzysku (sieci rybackie, dywany i inne odpady przetwórcze). Nowa oferta Gucci i The North Face obejmuje: kurtki, kombinezony bez rękawów a także koszule, spódnice, szeroki wachlarz akcesoriów oraz obuwie.


Co ważniejsze, promocja i zdjęcia nowej kolekcji odbyły się w malowniczym plenerze wyniosłych Alp. De facto piękno gór można podziwiać na wiele sposobów.

Przypis od autorki: powyższy artykuł powstał na podstawie tłumaczenia publikacji Paoli Pastorini na łamach włoskiego dziennika LEGGO.

Korespondencja: Anna Skowronek, tłumacz języka włoskiego, promotor kulturalno-językowy, kierownik Biura Tłumaczeń Lionspeech w sekcji lokalnej – Arezzo, Siena, doradca polsko-włoskich kontaktów handlowych,
doradca projektowania mebli i aranżacji wnętrz, ekspert w organizowaniu oficjalnych uroczystości na terenie i z ramienia Diecezji Biskupiej – Arezzo, Cortona, Sansepolcro.
Kontakt: [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *