Ambasada RP w Rzymie: Informacje dla podróżujących do Włoch

Stan wyjątkowy we Włoszech został przedłużony do dn. 30 kwietnia 2021 r.

 UWAGA!  Obostrzenia w poruszaniu się po terytorium Włoch będą obowiązywać do 27.03.2021 r. (rozporządzenie z mocą ustawy z 23.02.2021 r.):

  • zakaz przemieszczania się między regionami/prowincjami autonomicznymi, z wyłączeniem uwiarygodnionych potrzeb zawodowych, sytuacji wyższej konieczności, względów zdrowotnych, powrotu do miejsca zamieszkania;
  • z powodu wciąż bardzo trudnej sytuacji epidemicznej we Włoszech nie jest wskazane podejmowanie jakichkolwiek niekoniecznych (np. turystycznych) podróży do tego kraju – niejednokrotnie wprowadzane są dodatkowe lokalne zakazy wjazdu na poziomie poszczególnych gmin i prowincji.

Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium państw z Kategorii C (w tym z Polski) do 6 kwietnia mają obowiązek przedstawienia oświadczenia (autodichiarazione) oraz negatywnego wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch; w razie braku testu obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie.

Testu nie muszą wykonywać dzieci poniżej drugiego roku życia.

Ponadto, należy zawsze brać pod uwagę dodatkowe obostrzenia lokalne i regionalne wynikające z podziału Włoch na 4 strefy białą  żółtą ,  pomarańczową i  czerwoną . Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w zakładkach poniżej.

 UWAGA!  Decyzją władz lokalnych poszczególne gminy mogą zostać zaliczone do strefy  czerwonej  lub  pomarańczowej  (oznacza to m. in.: zakaz przemieszczania się, z wyłączeniem uwiarygodnionych potrzeb zawodowych, sytuacji wyższej konieczności, względów zdrowotnych, powrotu do miejsca zamieszkania). 

Aktualny wykaz regulacji miejscowych dostępny na portalu włoskiego Stowarzyszenia Regionów i Prowincji Autonomicznych: ►www.regioni.it/news/2020/06/03/coronavirus-tabella-relativa-alle-leggi-e-alle-ordinanze-regionali-aggiornata-al-03-06-2020-613636/.

Rozporządzeniem z dnia 2 marca br. przedłużono obowiązywanie poniższych obostrzeń na terenie Włoch do 6 kwietnia 2021 r.

Pozostałe informacje: Ambasada RP w Rzymie
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *