Wielkanoc na czerwono. Twarde zasady już od poniedziałku 15 marca.

Wraz ze zbliżajacymi się Świętami Wielkanocnymi rząd Mario Draghiego w obliczu wzrostu liczby zakażeń wydał dekret, który będzie obowiązywać od dzisiaj, 15 marca do 6 kwietnia. Ponadto 3,4,5 kwietnia całe Włochy oprócz Sardynii będą w czerwonej strefie.

W strefie czerwonej znalazło się 10 regionów takich jak: Emilia Romania, Friuli Wenecja Julijska, Lacjum, Lombardia, Marche, Piemont, Apulia, Wenecja Euganejska, Kampania i Molise oraz autonomiczna prowincja Trydentu. Dołączą także niektóre gminy Toskanii (link do artykułu o Toskanii tutaj).

Foto: Pixabay

Strefa pomarańczowa obejmuje regiony : Bazylikata (od wtorku 16 marca), Abruzja, Kalabria, Liguria, Sycylia, Umbria, Valle d’Aosta, Toskania z wyjątkiem gmin Arezzo, Pistoia, Prato oraz Firenzuola e Fucecchio (Firenze), Viareggio (Lucca), Scarlino (Grosseto) gminy Santa Luce, Castellina Marittima, Montopoli, San Miniato, Castelfranco di Sotto, Santa Croce sull’Arno, które dołaczą do czerwonej strefy.

Tylko Sardynia pozostaje w białej strefie.

Foto Pixabay

WIELKANOC NA CZERWONO

Podczas Wielkanocy i Poniedziałku Wielkanocnego oraz – 3, 4 i 5 kwietnia – Włochy znajdą się w strefie czerwonej, z wyjątkiem Sardynii. Podczas świąt będzie można odbyć jedną wizytę dziennie w regionie, maksymalnie dwie osoby dorosłe z dziećmi poniżej 14 roku życia lub z osobami niepełnosprawnymi.

OBSZAR CZERWONY – Od poniedziałku 15 marca. Na obszarach czerwonych podróżowanie jest zabronione nawet w obrębie własnej gminy. Wyjście z domu tylko z powodów zawodowych, zdrowotnych lub nagłych potrzeb. Zabronione wizyty u znajomych i krewnych z wyjatkiem w dni Wielkanocne, kiedy będzie można odwiedzić znajomych i krewnych raz dziennie maksymalnie 2 osoby dorosłe plus dzieci do 14 roku życia. Zawieszona zostaje działalność handlowa, z wyjątkiem sklepów z artykułami spożywczymi, aptek, sklepów z tytoniem, kiosków i stacji benzynowych. Restauracje, bary, puby, lodziarnie i cukiernie (tylko dostawa do domu i na wynos do godziny 22:00).

OBSZAR POMARAŃCZOWY Zakaz przemieszczania się do innych regionów oraz innych gmin. Dozwolone przemieszczanie się w tej samej gminie. Raz dziennie, można odwiedzić przyjaciół lub krewnych, mogą przemieścić się maksymalnie dwie osoby dorosłe z dziećmi poniżej 14 roku życia lub osoby niepełnosprawne. Restauracje, bary, lodziarnie, cukiernie mają sprzedaż tylko na wynos. Sklepy pozostają otwarte.

Od godziny 22:00 do 5:00 obowiązuje godzina policyjna. Można się poruszać tylko z przyczyn związanych z pracą, zdrowiem lub nagłych wypadkach, które muszą być uzasadnione autocertyfikatem.

Korespondencja Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *