Najmodniejsze rodzaje i techniki koloryzacji włosów

<p>Każda kobieta chce czuć się piękna we własnym ciele. Szczególnie teraz, kiedy każdy jest zamknięty w swoim domu, często pracuje w trybie home-office siedząc w dresie warto pamiętać o tym, aby o siebie zadbać. Nie tylko poprawi to samopoczucie, ale również podniesie poczucie własnej wartości i nada koloru codziennej rutynie. Przykładem tego jest farbowanie włosów. Jakie techniki i rodzaje są modne tego roku?</p>

Bronde

Ten rodzaj koloryzacji to połączenie blondu z brązem, jak ombre i sombre zebrane w jedno. Ta technika wykorzystuje wiele odcieni blondu i brązu, tak aby włosy nabrały głębi oraz bardzo naturalnego wyglądu. Posiadaczka takich włosów zyska nie tylko lśniący efekt na głowie, ale również dużą objętość, dlatego polecana jest osobom o cienkich włosach. Ponadto odrost nie będzie już tak zauważalny, co jest dodatkowym plusem.

Jednolity kolor

Włosy farbowane na jednolity kolor nadal nie wyjdą z mody. Szczególnie interesujący okaże się szwedzki blond – taki typowy bardzo jasny, lodowy blond. Jest on inspirowany właśnie Szwedkami, które kojarzone są z takim kolorem włosów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie każdemu będzie pasował taki kolor. Podkreśla on niedoskonałości i popękane naczynka, więc warto zastanowić się przed wyborem takiego koloru.

Babylights

Babylights to kolejna ciekawa metoda na odświeżenie włosów, nawet tych naturalnych. Polega na rozjaśnieniu niewielkich pasm włosów przy twarzy i na końcówkach, tak aby wyglądały na rozjaśnione słońcem. Idealny pomysł na delikatną odmianę dla osób, które boją się radykalnych zmian. 

Ronze

W aktualne trendy wpisuje się także ronze. Jest to interesujące połączenie brązu i rudego w jeden kolor. Czasami jest również wykonywane w inny sposób – dla kobiet z dużą ilością czerwonego pigmentu. Wtedy brązowe odcienie są u nasady, a przy końcach czerwone. Polecane osobom z jasną, niemal mleczną cerą oraz oliwkowym odcieniem skóry. 

Splashlight

Tego roku popularny będzie również trend, który rozjaśnia środkową część włosów. Efekt jest zachwycający, niemal jak z filmu. Włosy u nasady i końcówki pozostają w ciemnym odcieniu. Dzięki temu, że przejście jest bardzo delikatne, rozświetla on włosy w sposób naturalny nadając im zdrowego blasku.

Flamboyage

To najtrudniejsza metoda koloryzacji. Wybierane są poszczególne pasma na różnej wysokości i rozkładane na całej długości włosów – stosuje się przy tym kilka kolorów. Nasada włosów jest ciemna i im bliżej końcówek, tym jaśniejsze są włosy. Dzięki takiemu zabiegowi powstaje efekt wielowymiarowości. Polecana jest zarówno blondynkom, jak i brunetkom. Odcień flamboyage można dopasować do siebie – uzyskując ciepły lub zimny kolor w zależności od potrzeby. Koloryzacja ta sprawia, że twarz wygląda na młodszą i rozświetloną, dlatego wiele kobiet się na nią decyduje. Ponadto włosy wyglądają na gęstsze i uniesione od nasady. 

Tego roku do wyboru jest wiele metod i technik farbowania. Brunetka, blondynka, czarna czy ruda – każda kobieta znajdzie coś dla siebie, nawet najbardziej wybredna. Niektóre z tych metod były modne również w poprzednich latach. Jak się okazuje, z czasem wracają one do łask – nieraz w trochę innej odsłonie. 

Opracowano dzięki współpracy z salonem fryzjerskim: fryzjerwokulski.pl
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *