COVID 19 a bezpieczeństwo turystów – apartament to dobre miejsce na bezpieczny nocleg

Podróżując w czasie COVID 19, najwyższą uwagę przykładamy do bezpieczeństwa. To ono jest najważniejsze przy wyborze kierunku podróży, środka komunikacji, noclegu. Ten ostatni jest bardzo ważny, ponieważ spędzamy w nim dużo czasu, a także narażani jesteśmy w nim na kontakt z innymi ludźmi. Gdzie nocować w czasie podróży, aby być bezpiecznym? Lepiej wybrać hotel czy apartament? Na co zwrócić uwagę wybierając miejsce noclegu w czasie COVID-19?

Bezpieczny nocleg w czasie COVID-19

Wybierając się do Wrocławia, mamy do wyboru wiele opcji noclegowych. W mieście znajdują się liczne hotele, hostele, prywatne kwatery, a także apartamenty. Wszystkie one szeroko otwierają swoje drzwi przed turystami chcącymi poznać uroki Dolnego Śląska. Wybierając nocleg na czas urlopu czy podróży biznesowej pod uwagę bierzemy wygląd miejsca, jego lokalizacje, udogodnienia. Podróżując w czasie COVID-19 równie istotne jest bezpieczeństwo. Absolutną podstawą jest nocowanie w miejscach, które:

  • przestrzegają reżimu sanitarnego, czyli sprzątają i dezynfekują pomieszczenia po każdym gościu,
  • przestrzegają zaleceń dot. dystansu społecznego i w których obsługa zasłania usta oraz nos.

Rezerwując nocleg warto także zwrócić uwagę na to, jak często i czy w ogóle będziemy mieli kontakt z innymi osobami. Kontakt ten może bowiem utrudnić zachowanie dystansu społecznego i narazić nas na niebezpieczeństwo.

Bezpieczny nocleg w czasie COVID-19: zameldowanie

Zameldowanie w hotelu oznacza konieczność pojawienia się w recepcji. Pracownicy hotelu wydają klucze, czasem prowadzą do hotelu, pomogą w zaniesieniu bagaży. W recepcji spotyka się nie tylko obsługą hotelową, ale i innych gości, czasem osoby postronne – kurierów, dostawców. Niestety nie sprzyja to ani zachowaniu dystansu, ani izolacji. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku prywatnych apartamentów. Wielu ich właścicieli jeszcze przed pandemią koronawirusa oferowało samodzielne zameldowanie i wymeldowanie. Oznacza to, że klucze do mieszkania czekają na gości w specjalnej skrzyneczce zamontowanej na drzwiach. Ich odbiór nie jest więc związany z koniecznością spotykania się z innymi ludźmi i narażania się na niebezpieczeństwo.

Bezpieczny nocleg w czasie COVID-19: przestrzeń wspólna

Noclegi w hotelach wielu osobom kojarzą się z wygodą. Śniadanie w hotelowej restauracji, możliwość korzystania ze strefy SPA czy basenu, saloniki prasowe. Podróżując w czasie COVID-19 coraz częściej jednak chcemy się izolować niż wchodzić w interakcje z innymi, częściej też unikamy stref wspólnych, gdzie możemy spotkać osoby spoza najbliższej rodziny. Całkowitą prywatność zapewniają luksusowe apartamenty. W nich nie musimy żadnego skrawka przestrzeni dzielić z innymi. Do wyłącznej dyspozycji otrzymuje się całą powierzchnię mieszkania. Nie mamy więc żadnej możliwości spotkania innych osób. Co więcej, postronni nie dotykają też wyposażenia apartamentu – klamek, uchwytów, blatów, czyli miejsc, na których osiadają bakterie i wirusy atakujące ludzki organizm. W dobie, kiedy koronawirus łatwo i szybko się rozprzestrzenia unikanie miejsc, gdzie można się zarazić, jest bardzo ważne.

Warto tu podkreślić, że apartamenty są w tym zakresie również bardzo dobrą alternatywną dla hosteli czy kwater prywatnych, gdzie wszyscy goście dzielą ze sobą kuchnię, przestrzeń relaksu, a niekiedy nawet łazienkę. Nawet przy zachowaniu najwyższego reżimu sanitarnego nie da się każdej przestrzeni dezynfekować po każdym dotknięciu.

Bezpieczny nocleg w czasie COVID-19: wyposażenie miejsca noclegu

Pandemia COVID-19 nałożyła na wszystkich wiele ograniczeń. Jednym z tych, które dotyczy nas wszystkich, jest zamknięta branża gastronomiczna. Zgodnie z prawem restauracje hotelowe mogą być otwarte, nie wszystkie jednak się na to decydują. Powodów tego jest wiele. Jednym z najczęstszych jest jednak nieopłacalność jej otwierania dla małej ilości gości. Nocując w hotelu, jest się więc zmuszonym do kupowania na wynos nawet tak prozaicznych rzeczy, jak kawa czy herbata. Problem ten nie będzie dotyczył osób nocujących w apartamentach. W tych wrocławskich znajdują się w pełni umeblowane i wyposażone kuchnie. Można w nich nie tylko przygotować gorący napój, ale i pełnowartościowy posiłek, który zje się w domowym zaciszu.

Bezpieczny pobyt we Wrocławiu w prywatnych apartamentów zapewnia http://absyntapartment.pl/.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *