Błogosławieństwo papieskie z okazji przyjmowania sakramentów – informacje i rejestracja

Wielu wiernych, par młodych chcących zawrzeć sakrament małżeństwa, rodzin z dziećmi, które przystępują do sakramentu chrztu, komunii świętej, bierzmowania i innych ważnych okoliczności chciałoby skorzystać z wyjątkowej okazji i otrzymać błogosławieństwo papieskie na pergaminie. Zapisanie się jest prostą procedurą:

  • można udać się osobiście do Urzędu Dobroczynności Apostolskiej  w Watykanie (Wstęp przez bramę kościoła Sant’Anna (po prawej stronie od Kolumnady Placu Św. Piotra) w godz.: 9.00-13.30 pon.-sob.
  • online na oficjalnej stronie Elemosiniera Apostolica (strona jest dostępna również w jęz. polskim): wypełniając formularz z danymi osobowymi, podając szczególną okazję z której powodu prosimy o błogosławieństwo, wybierając rodzaj pergaminu pamiątkowego (od 16 do 24 euro, w zależności od modelu) i jego odbiór osobisty lub wysyłką kurierem, przeznaczając darowiznę kartą (akceptowana tylko VISA lub MasterCard) – „po odliczeniu kosztów przygotowania i wysyłki pergaminu, cały dochód jest w całości przekazywany na działalności charytatywne” – podaje Urząd Dobroczynności Apostolskiej. Potwierdzenie rejestracji otrzymamy emailem.

Szczegółowe informacje i procedura rejestracji na stronie: link
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *