Włochy: maleje liczba ofiar Covid. Po zaszczepieniu over 65 otwarta rejestracja na wszystkie grupy wiekowe

Jeszcze przed końcem maja we Włoszech będzie można przeprowadzić szczepienia dla wszystkich grup wiekowych w przedziale 16 – 65 lat, rozpoczynając kampanię masową także w poszczególnych przedsiębiorstwach i firmach. W Lombardii już od 1 maja otwarte są rejestracje dla osób z patologiami w wieku od 16 do 59 lat.

Tymczasem liczba ofiar Covid stopniowo spada, w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 144 ofiary – to najmniejsza liczba zgonów w wyniku pandemii koronawirusa w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy. Francesco Paolo Figliuolo, nowy Komisarz ds. stanu kryzysowego Covid-19, mianowany w marcu przez premiera Włoch Mario Draghi, naciska na władze opóźniających się Regionów, aby przyspieszały kampanię szczepień, tak aby osiągnąć co najmniej 15 milionów dawek szczepionki w maju.

Niestety bardzo powoli zmienia się mapa kolorów stref we Włoszech. Sardynia przechodzi z czerwonej strefy do pomarańczowej, ale sytuacja w Bazylikacie, Kalabrii, Apulii i na Sycylii jest stabilna (nadal pomarańczowe). W czerwonej strefie pozostaje jeszcze Dolina Aosty.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *