Taxi wspomaga walkę z przemocą wobec kobiet „Możesz wyjść z przemocy”

W Bolonii pewien taksówkarz wpadł na świetny i pożyteczny pomysł: taksówka RedSox będzie promowała Dom Kobiet – Casa delle donne. Dom, do którego trafiają kobiety będące ofiarami przemocy.

„Możesz wyjść z przemocy”, to przesłanie (w dziewięciu językach) widoczne na swojej taksówce.

Taksówkarz Roberto „RedSox” Mantovani zdecydował się  upiększyć swoją taksówkę  w slogan reklamujący działalność Domu Kobiet – Casa della Donne, który powstał dla kobiet – ofiar przemocy. 4 maja b.r. taksówka promująca walkę z przemocą została publicznie zaprezentowana przez Mantovaniego.

„Szczególnie w tym roku, który był ciężki dla nas  wszystkich,  chciałem zrobić coś dobrego i pomóc tym, którzy naprawdę pomagają kobietom, które są ofiarami przemocy” – podkreśla Mantovani. „Jeździmy po mieście, reklamujemy i możemy zrobić coś znaczącego za darmo. Nic na tym nie zarabiam, ale nawet nic nie wydałem, poprosiłem znajomych z Twittera o pomoc i w ten sposób dotarły darowizny i nie tylko. Niektórzy pomogli przetłumaczyć na inne języki czy wykonać prace graficzne. Krótko mówiąc, inicjatywa pokazuje, że „niewiele potrzeba, aby zrobić coś pozytywnego”.

„Musimy być naśladowani, oczywiście mogą dołączyć inni taksówkarze, zarówno w Bolonii, jak i w innych miastach. Moim zadaniem będzie skontaktowanie się z włoskimi  agencjami taxi na Twitterze  i zapytać czy zechcieliby dołączyć do inicjatywy. Dlaczego nie np. w  Mediolanie, Palermo czy Rzymie? Taksówka może wspomóc walkę z przemocą”

Tymczasem podajemy numer domu kobiet Casa della Donne w Bolonii 051 333 173

Korespondencja: Aneta Malinowska – autorka stron https://arte-4-you.com/
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 22 = 29