Włochy: Krajowy Green Pass dla turystów dostępny już w połowie maja

Od połowy czerwca we Włoszech będzie można ubiegać się o Europejski Green Pass, a w międzyczasie włoski rząd wprowadzi Krajowy Green Pass, który zacznie obowiązywać już od drugiej połowy maja – zapowiedział premier Mario Draghi podczas konferencji prasowej na zakończenie G20 z ministrami turystyki.

Turyści z całego świata tylko czekają na możliwość przyjazdu do Włoch i Włochy są gotowe na ich przyjęcie. Zgodnie z tym przesłaniem premiera rząd włoski kontynuuje stopniowe otwieranie poszczególnych sektorów, w tym sportu, kultury, sztuki i oczywiście turystyki, które są podstawą ożywienia gospodarki kraju.

Teraz partie polityczne dyskutują nad przesunięciem lub całkowitym wyeliminowaniem godziny policyjnej, która aktualnie rozpoczyna się od godziny 22.00. Przypominamy także, że każdy przybywający do Włoch z kraju europejskiego do 15 maja musi przejść 5-dniową kwarantannę. Natomiast od 15 maja zagraniczny turysta będzie mógł przyjechać i swobodnie się poruszać po Włoszech dzięki Krajowemu Green Pass, przygotowanemu przez Ministerstwo Zdrowia w oczekiwaniu na Europejski Green Pass.

Zasady otrzymania dokumentu Green Pass Nazionale są proste: trzeba potwierdzić że jest się wyleczonym/ą z Covid w ciągu ostatnich 6 miesięcy, lub że jest się zaszczepionym/ą na Covid lub wykazać (ujemny) wymaz tzw. tampone negativo wykonany w ciągu 48 godzin przed przyjazdem. Osoby posiadające powyższy Green Pass będą mogły podróżować po Włoszech przemieszczając się po regionach, uczestniczyć w eventach i spektaklach, itd.

Green Pass, tutto quello che c’è da sapere – YouTube
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *