Stan urodzeń we Włoszech – konferencja z udziałem premiera Włoch i papieża Franciszka

Rzym: Po raz pierwwszy świat finansów, przedsiębiorców i bankowców spotkał się ze światem kultury na konferencji dotyczącej stanu urodzeń we WłoszechStati Generali della Natalità„. Tematem dyskusji jest między innymi rola instytucji państwowych i banków w tworzeniu sprzyjających warunków do zwiększenia stanu urodzeń w społeczeństwie. Potrzebna jest rewolucja kulturalna i drastyczna zmiana mentalności na poziomie prawnym i finansowym.

W konferencji zabrał głos również premier Włoch Mario Draghi. Premier podkreślił, że państwo musi towarzyszyć tej nowej świadomości. Inwestowanie w poprawę warunków życia kobiet i umożliwienie społeczeństwu, kobietom i mężczyznom, posiadania dzieci jest kluczowe. „Włochy bez dzieci to Włochy bez wiary i bez projektów. To Włochy, które powoli starzeją się i zamierają. Rząd działa na wielu frontach, aby pomóc parom i młodym kobietom”. W nowym dekrecie „Przedsiębiorstwa, praca, zawody”, który rząd zaprezentuje w przyszłym tygodniu, państwo chce zagwarantować młodym ludziom finansowanie niezbędne do zakupu domu i zmniejszyć obciążenia podatkowe. Przeznaczono na ten cel z budżetu 21 miliardów euro.

Na konferencji obecny był także papież Bergoglio, który z zadowoleniem wyraził uznanie rządowi włoskiemu i ma nadzieję, że pomoc ta zaspokoi konkretne potrzeby rodzin, które tak wiele doświadczyły, i że jest to początek reform społecznych, które postawią dzieci i rodziny w centrum uwagi. Jeśli rodziny nie są w centrum teraźniejszości -wyjaśnił papież – to nie będzie przyszłości; ale jeśli rodziny się odbudują, to wszystko się odrodzi”.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *