Kto dziś nas inspiruje? Otwarty konkurs Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI

Kto dziś nas inspiruje? To pytanie zadała nam wszystkim Polska Izba Biznesowa we Włoszech. W tym celu ogłosiła otwarty konkurs aby wyłonić osobę, która jest dla nas wszystkich INSPIRACJĄ. Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o dziedzinę czy narodowość. Raz do roku, w rocznicę swojego powstania czyli 7 lipca Izba przyzna  swoje wyróżnienie. O tym komu ono przypadnie zdecyduje Kapituła konkursu, sugerując się zgłoszeniami nadesłanymi na adres mailowy Izby [email protected].

Jak czytamy w regulaminie, nagroda PECUNIA została ustanowiona w 2021 roku przez Zarząd Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech (Camera d’Affari Polacca in Italia)  w celu uhonorowania wyjątkowego potencjału i talentu w dziedzinie biznesu, nauki, kultury lub sztuki na arenie międzynarodowej. Nagroda jest przyznawana osobowości, której osiągnięcia w życiu zawodowym i kulturalnym są cenną INSPIRACJĄ dla innych przedsiębiorców, naukowców, artystów i twórców.

Jesteśmy zaszczyceni, że nasza inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem i  Kapituła jest złożona z osób, które cenimy i szanujemy. Zdaję sobie sprawę, że corocznie przyznawanych jest dużo rozmaitych nagród i że nasza Izba jest młoda stażem, ale mamy nadzieję, że Pecunia przyznawana w sposób transparentny  przez niezależne jury, na bazie zgłoszeń jakie wpłyną do nas ale i na bazie zgłoszeń samej Kapituły na stałe wpisze się do wykazu nagród, które się liczą. Prosimy o zgłaszanie swoich kandydatów bezpośrednio na nasz mail [email protected] do 15 czerwca 2021. Wszystkie nominacje przedstawimy w specjalnym komunikacie i przekażemy Kapitule do ostatecznego werdyktu, który poznamy do 25 czerwca 2021 – powiedziała Ewa Trzcińska, prezes PWIB-CAPI

Samą nagrodę, którą jest rzeźba przedstawiająca boginię dostatku PECUNIĘ zobaczymy w momencie przedstawiania listy nominowanych, na razie wiemy tyle, że jest to projekt specjalnie przygotowywany w nowatorskiej technice w jednym unikatowym egzemplarzu.

Pecunia zgodnie z mitologią rzymską to bogini bez znanej twarzy. Swojego znaczenia nabiera poprzez  działania człowieka wychodzące poza te związane z gromadzeniem bogactwa materialnego. Poprzez naszą nagrodę chcemy pokazać, że dobra materialne są potrzebne, ale liczą się dużo więcej inne wartości – uzupełniła  prezes CAPI.

 Agnieszka B. Gorzkowska, reprezentująca polonijny portal informacyjny Polacy we Włoszech www.polacywewloszech.com dodała: Ogromnie mi miło wziąć udział w tak wyjątkowym projekcie. Pecunia jest nagrodą nie tylko za wspaniałe osiągnięcia ale przede wszystkim za inspiracje dla nas wszystkich i za wartości dodane, które wnosi ze sobą biznes i twórczość w szerokim tego słowa znaczeniu.

Regulamin konkursu na stronie www.capiplit.eu

Link do formularza zgłoszeniowego: capiplit.eu/wp-content/uploads/2021/05/formularz-zgloszeniowy-nagroda-Pecunia-2021.pdf

Skład Kapituły:

Przewodnicząca: Kamila Niekraszewicz, dyrektor Comarch Italia

Sekretarz: Ewa Trzcińska, prezes Polska Izba Biznesowa we Włoszech Capi

Członkowie:

Andrea Camastra, Camastra Holdings, Ex chef Seanse

Wergiliusz Gołąbek, rektor WSIiZ

Agnieszka B. Gorzkowska, współzałożycielka i redaktor portalu polonijnego Polacy we Włoszech www.polacywewloszech.com

Romana Kłysz-Rakowska, Head of Trade Finance Business & Corporate Banking, Santander Bank Polska

Marco Lupo, prezes Leonardo Company Poland

Partycja Piekutowska, prezes Fundacji Virtuosa

Giovanni Schiuma, profesor Uniwersytet LUM Giuseppe Degennaro

Zwycięzcy w konkursie Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką Bizneswoman Roku, w kategorii Male Champion of Change
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *