Włochy: targi, jarmarki i festyny miejskie gotowe na wielkie otwarcie

We Włoszech od 15 czerwca powracają do działalności targi krajowe i międzynarodowe, a także lokalne jarmarki i festyny. Na tego typu imprezach nadal obowiązują ścisłe zasady bezpieczeństwa zgodnie z rozporządzeniem rządowym przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19.

Informacje i przyjęte środki zapobiegawcze muszą być zrozumiałe także dla cudzoziemców, a dodatkowo muszą być umieszczone w miejscach widocznych oznakowania i tablice z instrukcją jak należy się zachowywać. Podstawowym celem jest unikanie tłumów i większych zgromadzeń. Z tego powodu niezbędna jest reorganizacja przestrzeni, w których odbywają się targi i kongresy: należy zapewnić, aby osoby, które nie należą do tej samej rodziny lub nie mieszkają razem, mogły znajdować się w odległości co najmniej jednego metra.

Organizatorzy muszą określić maksymalną liczbę odwiedzających w danym czasie uzależnioną od wielkości pomieszczeń, możliwości ich wietrzenia, itd. Wejścia i wyjścia publiczności muszą byc oddzielone, na recepcjach targów czy kongresów muszą być bariery separujące personel od publiczności. Przy wejściach będą umieszczone dyspensery do dezynfekcji rąk i ewentualnie aparaty do mierzenia temperatury. Nadal obowiązuje noszenie maseczki zakrywające usta i nos.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *