Komu przypadnie nagroda przyznawana przez Kapitułę powołaną przez Polską Izbę Biznesową we Włoszech?

Nasza nagroda – rzeźba bogini Pecunii z uniesionymi w górę ramionami na znak zwycięstwa to jedyny na świecie egzemplarz wykonany przez artystę, który tworzy pod pseudonimem Metal Junkie.

Proces wytwarzania jest unikatowy i obejmuje obróbkę za pomocą spawarki, szlifierki, wysokiej temperatury , stali nierdzewnej miedzi, brązu, tytanu, srebra i złota. Kawałek po kawałku jest starannie spawane,  szlifowane, a kostki obrabiane termicznie kostki budując całą rzeźbę.

Proces ten jest czasochłonny, trudny i stanowi ciągłe wyzwanie. To połączenie bardzo wielu procesów w absolutnie zaskakującą technikę rzeźbienia i malowania. 

– Zawsze intrygowało mnie ludzkie ciało, jego piękno i zawarta w nim siła ekspresji. Pragnę odzwierciedlić te cechy poprzez moją technikę i sztukę. To z kolei odzwierciedla sposób, w jaki odzwierciedlam siebie. Dążenie do doskonalenia umiejętności jest znaczącą i siłą napędową tego, dlaczego tworzę. Uważam, że doskonalenie umiejętności kontrolowania dowolnego medium lepiej przygotowuje artystę do rozwinięcia twórczej myśli w jej pełny potencjał. Ostatnie lat spędzam na doskonaleniu takich umiejętności . Wyzwania w dużej mierze mnie motywują i uważam, że wyniki są warte wysiłku – powiedział nam artysta, który ciągle nie jest gotowy, aby pokazywać swoje rzeźby światu, mimo że kilkakrotnie miał już okazję eksponować je na światowych forach.

źródło: polonia24.tvp.pl 15.06.2021, 22:05 (tvp.pl)

Zobacz więcej w programie polonia24.tvp.pl 15.06.2021, 22:05 (tvp.pl) – od minuty 12.44

 Nagroda Pecunia to rzeźba w stali, wykonana unikatową technika stosowaną przez Metal Junkie jest przeznaczona dla osoby, którą jest Inspiracją dla nas wszystkich i których Kapituła wybierze większością głosów. Chyba nie mogliśmy jako Izba wybrać lepszej nagrody – unikatowej, inspirującej i … niepowtarzalnej.  W przyszłym roku, jeśli powstanie kolejna Pecunia to będzie inna, zgodnie z intencją autora.

Wszyscy z zainteresowaniem czekamy na decyzję Kapituły, do kogo trafi nagroda Pecunia. Obrady już się zaczęły, zgłaszanie kandydatów w formie mailowej przesyłanej do naszej Izby zakończyliśmy 15 czerwca, teraz wszystko w rękach międzynarodowego jury. Ogłoszenie wyników w dniu rocznicy założenia Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech, czyli 7 lipca.

Skład Kapituły:

Przewodnicząca: Kamila Niekraszewicz, dyrektor Comarch Italia

Sekretarz: Ewa Trzcińska, prezes Polska Izba Biznesowa we Włoszech Capi

Członkowie:

Andrea Camastra,  Camastra Holdings, Ex chef Seanse

Wergiliusz Gołąbek, rektor WSIiZ

Agnieszka B. Gorzkowska, współzałożycielka portalu Polacy we Włoszech

Maciej Herman, LOTTE Wedel, zwycięzca w konkursie Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Male Champion of Change

Romana Kłysz-Rakowska, Head of Trade Finance Business & Corporate Banking, Santander Bank Polska

Marco Lupo, prezes Leonardo Company Poland

Michał Mierzejewski, Philip Morris International,  zwycięzca w konkursie Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Male Champion of Change

Partycja Piekutowska, prezes Fundacji Virtuosa

Giovanni Schiuma, profesor Uniwersytet LUM Giuseppe Degennaro

Portal Polacy we Włoszech objął wydarzenie patronatem medialnym.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

51 + = 52