Komu przypadnie nagroda przyznawana przez Kapitułę powołaną przez Polską Izbę Biznesową we Włoszech?

Nasza nagroda – rzeźba bogini Pecunii z uniesionymi w górę ramionami na znak zwycięstwa to jedyny na świecie egzemplarz wykonany przez artystę, który tworzy pod pseudonimem Metal Junkie.

Proces wytwarzania jest unikatowy i obejmuje obróbkę za pomocą spawarki, szlifierki, wysokiej temperatury , stali nierdzewnej miedzi, brązu, tytanu, srebra i złota. Kawałek po kawałku jest starannie spawane,  szlifowane, a kostki obrabiane termicznie kostki budując całą rzeźbę.

Proces ten jest czasochłonny, trudny i stanowi ciągłe wyzwanie. To połączenie bardzo wielu procesów w absolutnie zaskakującą technikę rzeźbienia i malowania. 

– Zawsze intrygowało mnie ludzkie ciało, jego piękno i zawarta w nim siła ekspresji. Pragnę odzwierciedlić te cechy poprzez moją technikę i sztukę. To z kolei odzwierciedla sposób, w jaki odzwierciedlam siebie. Dążenie do doskonalenia umiejętności jest znaczącą i siłą napędową tego, dlaczego tworzę. Uważam, że doskonalenie umiejętności kontrolowania dowolnego medium lepiej przygotowuje artystę do rozwinięcia twórczej myśli w jej pełny potencjał. Ostatnie lat spędzam na doskonaleniu takich umiejętności . Wyzwania w dużej mierze mnie motywują i uważam, że wyniki są warte wysiłku – powiedział nam artysta, który ciągle nie jest gotowy, aby pokazywać swoje rzeźby światu, mimo że kilkakrotnie miał już okazję eksponować je na światowych forach.

źródło: polonia24.tvp.pl 15.06.2021, 22:05 (tvp.pl)

Zobacz więcej w programie polonia24.tvp.pl 15.06.2021, 22:05 (tvp.pl) – od minuty 12.44

 Nagroda Pecunia to rzeźba w stali, wykonana unikatową technika stosowaną przez Metal Junkie jest przeznaczona dla osoby, którą jest Inspiracją dla nas wszystkich i których Kapituła wybierze większością głosów. Chyba nie mogliśmy jako Izba wybrać lepszej nagrody – unikatowej, inspirującej i … niepowtarzalnej.  W przyszłym roku, jeśli powstanie kolejna Pecunia to będzie inna, zgodnie z intencją autora.

Wszyscy z zainteresowaniem czekamy na decyzję Kapituły, do kogo trafi nagroda Pecunia. Obrady już się zaczęły, zgłaszanie kandydatów w formie mailowej przesyłanej do naszej Izby zakończyliśmy 15 czerwca, teraz wszystko w rękach międzynarodowego jury. Ogłoszenie wyników w dniu rocznicy założenia Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech, czyli 7 lipca.

Skład Kapituły:

Przewodnicząca: Kamila Niekraszewicz, dyrektor Comarch Italia

Sekretarz: Ewa Trzcińska, prezes Polska Izba Biznesowa we Włoszech Capi

Członkowie:

Andrea Camastra,  Camastra Holdings, Ex chef Seanse

Wergiliusz Gołąbek, rektor WSIiZ

Agnieszka B. Gorzkowska, współzałożycielka portalu Polacy we Włoszech

Maciej Herman, LOTTE Wedel, zwycięzca w konkursie Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Male Champion of Change

Romana Kłysz-Rakowska, Head of Trade Finance Business & Corporate Banking, Santander Bank Polska

Marco Lupo, prezes Leonardo Company Poland

Michał Mierzejewski, Philip Morris International,  zwycięzca w konkursie Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Male Champion of Change

Partycja Piekutowska, prezes Fundacji Virtuosa

Giovanni Schiuma, profesor Uniwersytet LUM Giuseppe Degennaro

Portal Polacy we Włoszech objął wydarzenie patronatem medialnym.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 6 = 1