Premier Draghi: ambitny plan reform i inwestycji i „świt włoskiego ożywienia gospodarczego”

We wtorek 22 czerwca premier Włoch Mario Draghi spotkał się z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen w Cinecittà w Rzymie, która oficjalnie zatwierdziła ambitny plan reform i inwestycji we Włoszech i jego finansowanie z unijnych środków.

Plan Pnrr opiera się na priorytetach wyznaczonych przez Komisję Europejską, daje decydujący impuls do cyfrowej i ekologicznej transformacji Włoch, przyczyni się do niwelowania różnic terytorialnych i ma wzmocnić spójność społeczną – powiedział Mario Draghi. Przewiduje się nowe rozwiązania i możliwości dla kobiet i młodych ludzi.

Pierwsza część funduszy, czyli 24,89 mld euro, zostanie przyznana już w lipcu i pozwoli na podjęcie ogromu projektów i inwestycji. Całościowo Włochy otrzymają 191,5 miliardów do 2026 roku, z czego 122,6 mld to finansowanie w formie pożyczki.

Premier Draghi przyjmując zielone światło Komisji Europejskiej oświadczył, że jest to dzień dumy dla kraju i dodał, że nowe reformy i inwestycje mają sprawić aby Włochy stały się krajem bardziej sprawiedliwym, bardziej konkurencyjnym i zrównoważonym w rozwoju. Szef włoskiego rządu określił ten moment jako „świt włoskiego ożywienia gospodarczego
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *