Bezpieczne wakacje w dobie pandemii – o czym warto pamiętać?

Pandemia zmieniła nasze podejście do podróżowania. Bardzo tęsknimy za czasami, kiedy podróżować można było swobodnie i nie zwracać uwagi na restrykcje, ograniczenia i konieczność zachowywania dystansu. Ale nie zmienia to faktu, że każdy z nas teraz jeszcze mocniej potrzebuje chwili wytchnienia i zapomnienia. Wakacje nam się na pewno należą, ale warto cały czas mieć na względzie bezpieczeństwo własne i najbliższych. O czym należy pamiętać planując urlop w tym trudnym czasie?

Wakacje z dojazdem własnym samochodem

To bez wątpienia najlepsza propozycja na wakacje w tym czasie. Dojazd własnym samochodem do kraju położonego nie tak bardzo daleko od Polski zapewni swobodę i będzie na pewno bezpieczniejszy niż lot samolotem. Podróżując transportem zorganizowanym na pewno ominęlibyście wiele magicznych zakątków, Jazda we własnym tempie pozwoli na podziwianie natury i oderwanie od stresującej pandemicznej rzeczywistości. To dlatego destynacje takie jak Chorwacja czy Włochy cieszą się teraz dużo większym zainteresowaniem niż w latach przed pandemią.

Warto postawić na kameralne zakwaterowanie

Duże hotele czy pensjonaty warto zostawić na potem. Dużo bezpieczniejszą opcją będą kameralne noclegi w domach i apartamentach wakacyjnych, których wiele znajdziecie mi.in na stronie Interhome. Mnóstwo propozycji na każdą kieszeń – zarówno dla par, rodziny 2+2 czy większych grup. Bardzo dużą zaletą takiego zakwaterowania jest to, że można znaleźć świetne miejsca z dala od turystycznego zgiełku i odkrywać w ten sposób prawdziwe życie lokalnej społeczności.

A może nie tylko morze?

Ten dziwny czas zmusza nas do adaptowania się do nowych warunków a tym samym zmusza nas do większej kreatywności w poszukiwaniu idealnego miejsca na wakacje. Przecież nie trzeba koniecznie spędzać wakacji na plaży. Może warto spróbować czegoś innego? Podróż szlakiem najpiękniejszych winnic? Najpiękniejszych jezior czy punktów widokowych? Warto dokładniej przyjrzeć się mapie i dostrzec mniej popularne regiony – to na pewno przyniesie mnóstwo wspaniałych doświadczeń.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *