Co zabrać ze sobą na wycieczkę rowerową za miasto?

Wycieczki rowerowe są formą spędzania czasu, która jest coraz bardziej popularna. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi marzy o tym, by spędzać wolny czas poza blokowiskami i miastem. Jazda samochodem nie zawsze daje takie same doznania jak jazda rowerem.

Takie przejażdżki pozwalają na zadbanie o swoją kondycję fizyczną, ćwiczenie różnych partii ciała, ale również pozwalają na oglądanie okolicy, bez konieczności zatrzymywania się. Tempo jazdy rowerem, można dostosować do swoich możliwości oraz potrzeb. Nie zawsze musi być to rajd po okolicznych wsiach. Spokojna jazda jest równie ciekawa, zwłaszcza kiedy przejeżdża się przez piękną, malowniczą okolicę. Jak się przygotować do takiej wyprawy? Jakie akcesoria będą przydatne, a co jest konieczne? Krótki wypad na rowery nie jest wymagający, ale dłuższa wycieczka wymaga już pewnego przygotowania. Rowery nie są skomplikowane, ale warto wiedzieć czego unikać, a na co zwracać uwagę, żeby wycieczki były bardziej przyjemne i bezstresowe.

Rowery z dziećmi — wycieczki rowerowe z dziećmi zyskują coraz więcej fanów

Rowery z małymi dziećmi wymagają przygotowania. Na pierwszym miejscu stawiamy na bezpieczeństwo. Małe dzieci przewozimy w fotelikach rowerowych lub w przyczepkach. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, dzieci powinny mieć na głowie porządne kaski z certyfikatami. To, o co warto zadbać przy małym dziecku, to wszelkiego rodzaju osłonki, jeśli fotelik znajduje się z przodu roweru. Na bagażniku można zawiesić sakwy oraz torby, do których zmieszczą się kocyki, butelki i inne akcesoria, które są potrzebne przy małym dziecku. Podróże z dziećmi nie muszą być skomplikowane i męczące. Dobre przygotowanie, dobre wybranie fotelika dla dziecka i roweru dla rodzica to początek przyjemnych podróży rowerowych. Pamiętajmy, by w słoneczne dni, zadbać o odpowiednie nakrycie głowy, okulary słoneczne i woda. Do każdego roweru można przyczepić uchwyt na bidon, który można zabierać na każdą wycieczkę rowerową. Z przodu roweru można przymocować kosz, do którego można schować jedzenie i koce.

Wycieczki rowerowe na dystans

Innym rodzajem przejażdżek rowerowych jest jazda na dystans. Taka jazda wymaga przygotowania roweru. Niestety popularny rower, nie będzie się nadawał do tego rodzaju przejażdżek. Rowery wyposażone w profesjonalnym sklepie wymagają odpowiedniego, wygodnego siodełka, które będzie sprawdzać się na długich dystansach. Kolejnym krokiem jest zmiana pedałów. Niestety znowu, popularne akcesoria, na długich dystansach stają się męczące i niewygodne. Rowery wymagają dostosowania kierownicy, zminimalizowania ciężaru, który sprawi, że długodystansowe wycieczki, to zdecydowanie znacznie bardziej męczące przejażdżki. Warto zadbać również o dobry, lekki i bezpieczny kask, a także specjalny plecak z miejscem na zapas wody, dzięki czemu nie będzie trzeba szukać sklepu na trasie, ale i nie dojdzie do odwodnienia. Rower przystosowany do możliwości kierowcy, ale i do trasy sprawi, że jeżdżenie rowerem stanie się regularną rozrywką.

Artykuł powstał we współpracy z roweroweprzymorze.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *