Alitalia żegna się na zawsze. Od 15 października nowe włoskie linie Ita

Od 15 października oficjalnie zakończą swoją działalność włoskie linie lotnicze Alitalia. I choć w praktyce na stronie www.alitalia.com można do dziś wykupić loty na późniejsze terminy, np. na trasie Mediolan – Nowy York w listopadzie, to eksperci radzą aby wstrzymać się z zakupem biletów dopóki inne linie formalnie nie przejmą rejsów Alitalii.

Tymczasem Unia Europejska wyraziła zgodę na uruchomienie nowej włoskiej spółki ITA – Italia Trasporto Aereo, która rozpocznie działalność od 15 października 2021. Komisja Europejska upewniła się, że nowy przewoźnik będzie szanował prawa pasażerów i wejdzie na rynek zgodnie z prawem UE. Włoski minister Infrastruktury i Zrównoważonej Mobilności Enrico Giovannini wyjaśnił natomiast, że nowe linie będą w stanie konkurować na rynku włoskim i międzynarodowym oraz współdziałać z systemem transportu kolejowego.

Bilety na loty przewoźnikiem ITA będą dostępne od 15 sierpnia 2021.

ITA będzie operować flotą 52 samolotów, która wzrośnie do 78 samolotów w 2022 roku wprowadzając samoloty nowej generacji. Pod koniec 2025 roku flota powiększy się do 105 samolotów, z czego 81 to będą już samoloty nowej generacji. ITA podjęła się znacząco zmniejszyć oddziaływanie na środowisko, zoptymalizować swoją wydajność i jakość oferty dla pasażerów.

Spółka ma zatrudnić 2750-2950 pracowników w 2021 r., ​​a pod koniec 2025 ich liczba wzrośnie do 5550-5700 osób.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *