SANA 2021 – MIĘDZYNARODOWE TARGI PRODUKTÓW NATURALNYCH W BOLONII 9 – 12 WRZEŚNIA Z PRZEDSTAWICIELAMI FIRM POLSKICH

Włoskie targi w nowej formule, często łączone – w tym przypadku SANA jest razem z COSMOFARMA aby zgromadzić więcej odwiedzających, w tym międzynarodowych.

33. edycja SANA, Międzynarodowej Wystawy Produktów Organicznych i Naturalnych organizowana przez BolognaFiere we współpracy z FederBio/Assobio i przy wsparciu ITA, włoskiej agencji handlowej ds. internacjonalizacji, odbędzie się w dniach od 9 do 12 września na terenie bolońskich targów.

W post-pandemicznej edycji targów, należących do największych w Europie dla sektora organicznego i naturalnego, pojawią się nowe inicjatywy, które podkreślą wagę i centralne znaczenie tego wydarzenia dla całego łańcucha dostaw, który wyszedł wzmocniony mimo wszystko wzmocniony w po okresie pandemicznym, który poważnie wystawił na próbę gospodarkę światową.

W 2020 roku rynek ekologiczny we Włoszech odnotował wartość sprzedaży na poziomie 4.358 mln euro, przy stopie wzrostu +142% w 2020 roku w porównaniu z rokiem 2010. W tym samym czasie wartość eksportu produktów ekologicznych wyniosła 2 619 mln euro, przy stopie wzrostu w 2020 r. +149% w porównaniu z 2010 r. i +3,5% w porównaniu z 2019 r. (źródło: Obserwatorium SANA 2020).

Udział w międzynarodowych targach poświęconych produktom ekologicznym jest uważany przez firmy z tego sektora za ważne narzędzie promocji, a SANA, dzięki swojemu ugruntowanemu know-how oraz inicjatywom realizowanym na poziomie instytucjonalnym wraz z ICE-ITA i głównymi platformami cyfrowymi, jest bez wątpienia idealnym miejscem do rozwoju działalności na rynkach zagranicznych.

Od czasu ostatniej edycji BolognaFiere i SANA prowadzą aktywny dialog ze środowiskiem przedsiębiorców ekologicznych, promując nowe inicjatywy dla firm i operatorów w tym sektorze.

Przykładem może być umowa pomiędzy BolognaFiere i Alibaba.com, która stworzyła synergię pomiędzy platformami wystawienniczymi BolognaFiere (zwłaszcza SANA) a platformą światowego lidera w handlu online B2B, gdzie ponad 26 milionów kupujących działa codziennie w 190 krajach świata.

Podczas Sana odbędzie się m.in. trzecia edycja RIVOLUZIONE BIO,  przewidziano  również sześć projektów tematycznych FOOD, CARE&BEAUTY, GREEN LIFESTYLE, SANA TECH, SANA TEA e FREE FROM HUB

Jedną z nowości 2021 jest SANA TECH – od zbiorów produktów bio aż do odbiorcy, pozwalając na prezentację tak  produktów, jak i poszczególnych etapów przetwarzania aż do produktu końcowego.

Po raz pierwszy też przygotowano SANA TEA, gdzie mowa będzie o różnego rodzaju herbatach i naparach mających za zadanie poprawę naszego samopoczucia i stanu zdrowia. Warto tu zaznaczyć, że globalny rynek herbaty i napojów tego typu w 2025 wyniesie 4,2 miliardy dolarów (dane za Market Research Future).

Wśród wystawców na Sana nie zabraknie polskich firm. W tym roku po raz pierwszy swoje produkty prezentować będzie firma z Opola – Senelle Cosmetics– z którą umówiliśmy się na rozmowę pod koniec targów, aby je wspólnie podsumować.

Już dziś zapraszamy na obszerną relację z targów po ich zakończeniu.

Korespondencja: Ewa Trzcińska, –   ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego, prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *