Green Pass obowiązkowy w sektorze publicznym i prywatnym – nowe rozporządzenia we Włoszech

Decyzja zapadła: wkrótce we Włoszech będzie obowiązywał green pass dla wszystkich pracowników sektora publicznego i prywatnego. Nowy dekret rządowy ma być zatwierdzony przez Radę Ministrów już w najbliższych dniach i wejdzie w życie około 15 października – podają włoskie media.

W przypadku nie wywiązania się z obowiązku przewiduje się bardzo surowe sankcje zarówno finansowe jak i administracyjne, a grzywny mają wynosić od 400 do 1000 euro, a nawet mogą grozić zawieszeniem pensji.

Władze poszczególnych regionów nalegają także na wprowadzenie pozwolenia na kontynuowanie działalności gospodarczych i utrzymanie otwartych miejsc publicznych również w pomarańczowej strefie, jeśli jest się w posiadaniu dokumentu green pass.

Korespondencja: Agnieszka B. Gorzkowska

Projekt jest finansowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą. Publikacja wyraża jedynie poglądy autora i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *