Znany – nieznany Piemont: Nowe życie w górach Piemontu

,,La montagna del Piemonte ti offre una nuova vita’’ – pod takim hasłem został ogłoszony przez Region Piemontu nowy program ulg podatkowych i korzyści finansowych dla mieszkańców, którzy chcieliby się przenieść na stałe do wysokogórskich miasteczek.

            To kolejny pomysł, obok akcji typu ,,kup dom za 1 Euro”, który ma na celu rewitalizację pustoszejących miasteczek i zapobieganie ich całkowitemu wyludnieniu.

            Program przewiduje możliwość uzyskania od 10.000 do 40.000 Euro wsparcia dla chętnych, którzy zdecydują się przeprowadzić i przenieść swoją rezydencję do jednego z miasteczek, w górskiej części Piemontu. Oczywiście wszystko pod pewnymi warunkami. Należy między innymi:

– być osobą urodzoną po 1955 roku, choć np., młodzi ludzie, urodzeni po 1980 roku uzyskają dodatkowe punkty

– należy zgłosić swoją kandydaturę w okresie od 2 listopada do 15 grudnia 2021 na odpowiedniej platformie internetowej

– program dotyczy osób przeprowadzających się z terenu nie-górskiego jednego z górskich miasteczek w m.in. prowincjach: Alessandria, Asti, Biella, Cuneo, Novara Torino, liczących mniej niż 5000 mieszkańców. Oto lista dostępnych do wyboru 465 miasteczek: link

– należy przenieść się na stałe i zamieszkać w domu oznaczonym jako ,,prima casa”

– dodatkowo preferencje są przewidziane także dla rodzin/osób z Isee równym lub niższym niż 20.000 Euro, rodzin, z co najmniej jednym dzieckiem w wieku równym bądź niższym niż 10 lat i inne.

Wszystkie informacje dostępne pod adresem: Link

Galeria zdjęć: link

Korespondencja z Piemontu: Katarzyna E. Dyrska, prawniczka, pasjonatka nie tylko włoskiej kultury [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *