Na to pytanie nie ma jeszcze odpowiedzi, poznamy ją w połowie grudnia po decyzji, jaką podejmie Kapituła konkursu w składzie: Magdalena Pinkwart (przewodnicząca), Aleksandra Seghi, Adrianna Tomczak, Ewa Trzcińska, Bożena Wróblewska, Wojciech Ziemniak.
Pierwsze posiedzenie Kapituły, na którym organizatorki Bożena Krasoń, Urszula Golda i Paulina Maćkowska poinformowały o ilości prawidłowo nadesłanych zgłoszeń i o internetowym głosowaniu na kandydatów odbyło się 23 października. Teraz przed członkami międzynarodowego z punktu widzenia zamieszkania, ale polskiego sercem jury bardzo trudne zadanie: wybrać najlepszego spośród najlepszych.
Kandydaci do nagrody mieszkają i działają w wielu krajach na świecie, łączy ich jedno: działalność na rzecz lokalnej Polonii ale też osobowość. Takimi m.in. cechami charakteryzowała się Edyta Felsztyńska, która zmarła w 2017 w wieku 45 lat przegrywając walkę z nowotworem. W roku 2007 Edyta wraz z Bożeną Wróblewską założyły Stowarzyszenie Insieme. Edyta miała marzenie, aby zjednoczyć całą Polonię. Nie zmieniała ludzi, kochała ich i akceptowała takimi jakimi są. W czasie chemioterapii pomimo swojego cierpienia, zgodziła się wziąć udział w sesji zdjęciowej Sylwi Dombrowskiej i tak powstał book-fotograficzny poświęcony innym chorującym na raka.
Więcej o Edycie Felsztyńskiej: www.osobowoscpolonijnaroku.com/edyta-felsztynska/
Gala finałowa, w tym roku w wersji online przewidziana jest na 18 grudnia. Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów, których sylwetki można poznać m.in. na oficjalnej stronie:
www.facebook.com/osobowoscpolonijnaroku/?ref=page_internal
www.facebook.com/osobowoscpolonijnaroku/videos/1278888049217800
Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów do nagrody, bo niezależnie od decyzji Kapituły, wszyscy zasługują na podziw i uznanie.
Korespondencja: Ewa Trzcińska – ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego, prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI. Kontakt [email protected]