Koncert Patriotyczny Zespołu SOUL

7 listopada 2021 w Sanoku odbył się finał projektu „To jest moja Matka, ta Ojczyzna” – Koncert Patriotyczny Młodzieżowego Zespołu SOUL.

Zespół SOUL to znany na terenie kraju i za granicą wykonawca pieśni patriotycznych. W tym dniu wystąpił z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego złożonego z muzyków Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Moniki Brewczak. W trakcie koncertu wykonał kompozycje Moniki Brewczak do jej tekstów oraz tekstów Marii Szulikowskiej, Grażyny Brączyk i Władysława Bełzy.

Zyskały one dużą popularność w kraju i wśród Polonii za granicą, wykonywane są zarówno na akademiach szkolnych, festiwalach jak również w salach koncertowych.

Projekt, jako ważne wydarzenie artystyczne propagujące postawy patriotyczne, uzyskał wsparcie finansowe Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego „Wolność po polsku”. Patronat Narodowy nad koncertem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, a patronaty honorowe: Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński, Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

W trakcie koncertu odbyło się premierowe wykonanie „Marszu Terytorialsów”.