Super Green pass – zaostrzenie obostrzeżeń oraz przedświąteczny obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu w wielu miastach

Wraz ze zbliżającymi sie Świętami nadchodzą zmiany związane z Green Pass oraz z obowiązkiem noszenia maseczki. Od 6 grudnia b.r. wejdzie w życie Super Green Pass i będzie obowiązywał do 15 stycznia 2022. Podstawowy Green Pass i Super Green Pass będzie obowiązywał w:

hotelach, szatniach sportowych, transporcie miejskim, regionalnym i pomiędzy regionami.

Foto Aneta Malinowska

Tylko osoby zaszczepione lub po przejściu Covid będa miały wstęp do miejsc publicznych jak : bary , restauracje, festyny, muzea, teatry, kina, stadiony, ceremonie publiczne, wystawy, siłownie, baseny, sale gier.

Osoby z zaświadczeniem przeprowadzonego testu z wynikiem negatywnym na Covid będą mogły:

jeździc transportem publicznym, udać się do pracy, na zakupy, uprawiac sport na świeżym powietrzu.

Foto Pixabay

Okres ważności obecnego Green Pass dla osób zaszczepionych będzie skrócony z 12 do 9 miesięcy.

OBOWIĄZKOWA TRZECIA DAWKA – Rozporządzenie przewiduje rozszerzenie obowiązku szczepień do trzeciej dawki dla pracowników służby zdrowia począwszy od 15 grudnia. Poza kategoriami zdrowotnymi do grupy obowiązkowo zaszzepionych trzecią dawką wejdą pracownicy administracyjni, zdrowia, kadra szkolna w tym pracownicy administracyjni oraz sektor obronny, bezpieczeństwa i ratownictwa (wojskowi, policja oraz personel pomocy publicznej).

MASECZKI – Będą obowiązywały dotychczasowe przepisy plus dojdą nowe przepisy. W obszarze białym maska ​​nie będzie obowiązkowa na zewnątrz, ale trzeba będzie ją nosić we wszystkich zamkniętych miejscach poza domem, w tym w transporcie publicznym (samoloty, pociągi, autobusy) oraz we wszystkich miejscach, w których należy zachować dystans pomiędzy osobami. Noszenie masek będzie obowiązkowe na zewnątrz i wewnątrz w obszarach żółtych, pomarańczowych i czerwonych.

Foto Pixabay

Ze względu na większy przedświąteczny ruch w wielu miastach i niektórych regionach zaostrzono przepisy w związku z noszeniem maseczek. Będą obowiązkowe także na świeżym powietrzu np. w centrum Bolonii od 26 listopada b.r. do 9 stycznia 2022, w Mediolanie i Bergamo od 27 listopada, w Padwie od 25 listopada do 31 grudnia, w Wenecji od 21 listopada w miejscach takich jak festyny kiermasze i targi świateczne, na Sycylii od 19 listopada do 31 grudnia.

Jak na razie to tylko w niektórych miastach (i jednym regionie) władzie lokalne wydały takie zarządzenie, jednak w innych miejscowościach trwają obrady. Możliwe więc, że wzrośnie liczba miast z takimi obostrzeżeniami.

Korespondencja Aneta Malinowska, autorka stron 
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

21 − = 17