Włochy: już 11 regionów w strefie żółtej. Zapowiadany obowiązkowy Super Green Pass w pracy lub lockdown dla nieszczepionych

Przy codziennym drastycznym wzroście zakażeń wirusem Covid od 3 stycznia połowa włoskich regionów znajduje się w strefie żółtej: Liguria, Marche, Veneto, Friuli-Venezia Giulia, Calabria, Province autonome di Trento e Bolzano, Lazio, Lombardia, Piemonte, Sicilia.

Wskaźnik zakażeń wzróśł z 13 do 22%.

Jak zapowiadają włoskie media od 5 stycznia rząd planuje wprowadzić obowiązkowe szczepienia anty-Covid dla osób w wieku 18 lat i starszych. Prawdopodobnie będzie wymagany Super Green Pass w miejscu pracy, bez rozróżnienia między sektorem publicznym a prywatnym.

Rząd określi ewentualne sakcje jakie poniosą osoby niezaszczepione, prawdopodnie będą to kary pieniężne jak w Austrii. Przewidziany jest okres przejściowy dla osób, które nie otrzymały jeszcze żadnej dawki szczepionki.

Wprowadzenie obowiązkowego Super Green Passu w miejscu pracy będzie oznaczało w praktyce lockdown dla osób nieszczepionych, którzy będą mogli wyjść jedynie do szpitala, apteki i supermarketu.

źródło: www.iltempo.it
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *