Czy pielęgnacja ciała w zimę różni się od tej w lato?

Niech Twoje ciało będzie zadbane, niezależnie od pory roku. Skóra w okresie zimowym ma nieco inne wymagania niż zimą, gdy grzejniki dodatkowo ją wysuszają. Sprawdź, co powinieneś wprowadzić do pielęgnacji, aby nie mieć poczucia suchości oraz nieprzyjemnego ściągnięcia.

Inne warunki pogodowe wpływają na skórę

Latem skóra częściej się przetłuszcza, między innymi przez duże ilości potu, które produkuje. Zimną zaś wszystko działa na nią wysuszająco. Kaloryfery osuszają powietrze w mieszkaniach, w związku z czym skóra również szybciej się wysusza, a mroźnie powietrze może doprowadzić do pękania naczynek. Ponadto różnica w temperaturze na zewnątrz i w domu może być naprawdę duża, co nie wpływa pozytywnie na wygląd działa. Różnice odczują szczególnie osoby posiadające skórę mieszaną oraz suchą, jednak nie jest to reguła. Także skóra normalna może bardziej przesuszać się w okresie zimowym. Dlatego bardzo ważne jest to, aby w tym okresie zmienić swoją pielęgnacje, dobierając ją do aktualnych potrzeb.

Co wprowadzić do pielęgnacji w okresie zimowym?

W okresie zimowym wybieraj produkty o gęstej, bogatej konsystencji. Dzięki temu zapewnisz skórze mocniejszą dawkę nawilżenia, która jest jej bardzo potrzebna! Balsamy do spłukiwania, bądź delikatne lotiony to doskonały pomysł w okresie letnim. Zimą jednak lepiej zrobisz, jeśli postawisz na bogate masła. Nie zapominaj także o tym, aby regularnie wykonywać peeling. Dbaj również o skórę na dłoniach i stopach, np. korzystając z przeznaczonych do nich masek. Zobaczysz, że już po pierwszym użyciu zniknie poczucie ściągnięcia skóry, a po dłuższym stosowaniu produktów zacznie się ona wygładzać. Będzie też znacznie przyjemniejsza w dotyku.

Jak zabezpieczyć skórę przed wyjściem na zewnątrz?

Wychodzenie na zewnątrz, gdy temperatura spada dobrze poniżej zera może negatywnie wpływać na stan skóry. Dlatego też przede wszystkim staraj się dokładnie okrywać ciało ubraniami wykonanymi z wysokiej jakości materiałów, np. wełny dziewiczej bądź kaszmiru. Jednak nie mniej ważne jest to, aby stworzyć na skórze warstwę ochronną w postaci kosmetyków. Użyj ciężkiego produktu na bazie oleju lub parafiny, aby nie doprowadzić do pękania naczynek. Im więcej go użyjesz, tym lepszą uzyskasz ochronę. Nie traktuj tego produktu jako typowej pielęgnacji, a właśnie jako barierę, którą po powrocie do domu należy dokładnie zmyć. W ten sposób nie doprowadzisz do zapychania się porów.

Nie zapominaj o ruchu zimą!

Dobór odpowiednich kosmetyków jest bez wątpienia bardzo ważny, ale to nie jedyny czynnik, który wpływa na wygląd Twojego ciała. Nie mniej ważna jest dieta czy ruch. Dlatego choć zima nie sprzyja długim spacerom to staraj się ćwiczyć choćby we własnym domu bądź na siłowni. To sprawi, że skóra ujędrni się i po prostu będzie wyglądała lepiej.

Gdy dobierasz pielęgnację, zawsze w pierwszej kolejności słuchaj potrzeb swojej skóry. Dzięki temu uzyskasz najlepsze możliwe rezultaty, a zakupione kosmetyki będą naprawdę skuteczne.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z Alkmie.comDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 3 = 6