Wielkanocne życzenia Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego

Przekazujemy Państwu Wielkanocne życzenia Marszałka Senatu RP prof. Tomasza Grodzkiego.

„Szanowni Państwo,

Wielkanoc to w naszej tradycji i kulturze źródło nadziei i początek nowego życia. Święta przynosiły nam wiosnę do naszych serc i umysłów, powodowały, że zatrzymywaliśmy się w biegu, by dzielić z najbliższymi ten szczególny czas w miłości, spokoju i pogodzie ducha.

W tym roku niestety po raz kolejny jest to dla nas niełatwy okres. Nie tylko dlatego, że po raz trzeci obchodzimy Święta Wielkanocne w cieniu pandemii, ale także dlatego, że za naszą wschodnią granicą ukraińscy sąsiedzi cierpią z powodu haniebnej inwazji Rosji na ich wolny i niepodległy kraj.

Chylę czoła przed każdym z Państwa, który przyjął pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Jestem wdzięczny, że przy waszych świątecznych stołach znajdzie się miejsce dla tych, którzy musieli porzucić całe swoje dotychczasowe życie i uciekać pod bombami i seriami z karabinów. Dziękuję tym, którzy wciąż ofiarnie niosą bezgraniczną pomoc. Wierzę, że z Waszym zaangażowaniem Wielkanoc naszych ukraińskich sióstr i braci będzie dla nich choć trochę łatwiejsza.

Szanowni Państwo,

Życzę Wszystkim, by Święta napełniły nas wiarą w zwycięstwo dobra nad złem. Życzę rodzinnego czasu wolnego od trosk, spędzonego w zdrowiu i bliskości. Niech odradzające się nowe życie będzie dla nas źródłem siły i pojednania.

Niech ta Wielkanoc przyniesie nam pokój i nadzieję na lepsze jutro dla Polski, Ukrainy, Europy i świata”.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *