Zespół Pieśni i Tańca „MARYSIEŃKA“ Wuppertal po raz pierwszy w Rzymie z okazji 102 rocznicy urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II

Zespół Pieśni i Tańca „MARYSIEŃKA“ Wuppertal po raz pierwszy w Rzymie z okazji 102 rocznicy urodzin Karola Wojtyły, św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do Domu Polskiego na Via Cassia już 15 maja br., o godzinie 12.00.

„Międzynarodowe Stowarzyszenie Kultury&Folkloru oraz Zespół Pieśni i Tańca „MARYSIEŃKA“ Wuppertal (Internationaler Kultur&Folklore Verein „MARYSIENKA“ Wuppertal e.V.). Stowarzyszenie powstało w 2017 roku, jest niezależnym stowarzyszeniem i ma na celu aktywne rozpowszechnianie i rozwijanie kultury polskiej, kształtowanie i wzmacnianie tożsamości narodowej oraz wczesną edukację patriotyczną, historyczną i kulturową w środowiskach polskich żyjących poza granicami kraju. Działalność skierowana jest do wszystkich generacji niezależnie od wieku, płci, wyznania, pochodzenia … i budzi coraz większe zainteresowanie w różnych środowiskach polonijnych. Sięgamy do korzeni polskości, prezentujemy polskie ludowe stroje, zwyczaje, tańce i przyśpiewki, przekazując młodym pokoleniom nasze kulturowe dziedzictwo i zamiłowanie do polskich tradycji oraz konfrontujemy je z historią narodową”. Urodzinowy Koncert został objęty honorowym patronatem Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej, oraz Ambasady RP w Rzymie – Wydział Konsularny. Patronem medialnym jest portal Polacy we Włoszech.

Serdecznie dziękujemy.

Aleksander Nowak , Prezes POLSKA W SERCU.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *