Mediolan: Wystawa ARS TEMPUS

Serdecznie zapraszamy na zbiorową wystawę sztuki współczesnej ARS TEMPUS, organizowaną w Mediolanie podczas światowych Targów Mebli i Designu.

Zostaną tam zaprezentowane prace 40 artystów z różnych stron świata, w tym również z Polski: Izy Gronowskiej. Tematem przewodnim wystawy jest CZAS, który od zawsze stanowił przedmiot dyskusji i najprzeróżniejszych interpretacji. Niektórzy postrzegają go jak wroga, jako okrutne, bezlitosne memento mori. Inni starają się z nim współistnieć, wykorzystując jak najlepiej każdą chwilę. Jeszcze inni przeżywają CZAS po swojemu, w sobie tylko właściwy sposób. Niezliczeni artyści na przestrzeni wieków próbowali mierzyć się z tym tematem – fascynując, bulwersując, wzruszając odbiorców sztuki. Wernisaż wystawy ARS TEMPUS rozpocznie się 8.06 o godz 17:00 w salach wystawowych HUB/ART, via Privata Passo Pordoi 7/3 w Mediolanie. Podczas wernisażu będzie można obejrzeć tzw. live painting z udziałem jednego z artystów. Ekspozycja potrwa do 30.06.

Iza Gronowska rysuje, odkąd pamięta. W dzieciństwie były to głównie konie. Urodzona w Warszawie, większość wolnego czasu spędzała w ośrodku jeździeckim ojca. Ale jej największą pasją nie były konie, lecz góry. Po maturze przeprowadziła się w Tatry oczarowana ich surowym pięknem. Wspinanie w górach jest niczym taniec pomiędzy życiem a śmiercią, rodzą się wtedy pytania o sens ludzkiej egzystencji i o istnienie siły wyższej. W poszukiwaniu odpowiedzi na nie skończyła studia filozoficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim, w tym samym czasie pracując jako przewodnik górski i felietonistka, pisząca o górach i filozofii. Zajęcia te kontynuuje po dzień dzisiejszy. Po pewnym czasie Tatry stały się zbyt małe, przeprowadziła się więc w Alpy – najpierw do włoskiego Courmayuer pod Mont Blanc, a potem w Alpy Bawarskie. Operacja kręgosłupa i długa rehabilitacja stały się punktem zwrotnym w jej życiu. Znów zaczęła rysować i malować. W jej twórczości obecna jest zarówno górska przyroda, jak i ludzkie, pełne refleksji, postacie. Obrazy Izy Gronowskiej oglądać można nie tylko w internecie, ale również na międzynarodowych wystawach.

Prace Izy można oglądać na

https://instagram.com/iza.art.mountain
Tekst: Anna Chojnacka 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *