Majówka w Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie

Po pandemicznej przerwie Konsulat Generalny RP w Mediolanie wrócił do spotkań majowych z Polonią, otwierając tak piękny ogród jak i wnętrza konsulatu.

W tym roku okazję tę wykorzystano do oficjalnego powitania Polonii z mediolańskiego okręgu konsularnego przez nową Konsul Annę Golec-Mastroianni.

W nieformalnej atmosferze odbyło się wiele interesujących spotkań, które miejmy nadzieję, że przerodzą się w wiele działań na rzecz Polonii, tak w sferze kultury, ale i biznesu.

W spotkaniu uczestniczył Jan Kasprzyk, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, który mówił m.in. o nadchodzących obchodach wyzwolenia Ankony i Bolonii oraz uroczystościach w Reggio Emilia, gdzie powstał Mazurek Dąbrowskiego.

Polonia włoska to wiele niesamowitych osób, bardzo zaangażowanych w działalność na rzecz naszego kraju. Dobrze, że możemy się spotkać i porozmawiać właśnie w Konsulacie. Taka szybka wymiana idei, informacji czy planów pozwoli mam nadzieję na wiele wspólnych inicjatyw – powiedziała Ewa Trzcińska, Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI.

Od lewej Ewa Trzcińska, Konsul Małgorzata Kopeć i Agnieszka B. Gorzkowska
Od lewej Ewa Trzcińska, Konsul Generalny RP Pani Anna Golec Mastroianni oraz Agnieszka B. Gorzkowska

Pogoda dopisała, więc zaplanowany w ogrodzie piknik udał się wyśmienicie.

Polska kiełbaska z grilla, polskie kiszonki i pieczywo – to smaki, które znamy i za którymi tęsknimy – mówili zgodnie uczestnicy.

Furorę zrobił też tort, przygotowany przez męża jednej z Polek. Jeśli ktoś z uczestników podeśle nam jego zdjęcie – z przyjemnością je opublikujemy!

Zadbano w sposób szczególny o najmłodszych, dla których Szkoła Polska „Kwiaty Polskie” w Pontenure oraz Związek Polaków w Mediolanie zorganizował zabawy i konkursy, w których … każdy został nagrodzony.

Dzieci robią kotyliony z Panią Anną

Wszyscy byli jednogłośni: potrzeba takich spotkań i oby było ich więcej!

Leonesse

Ogromną niespodziankę sprawiła nam pani Konsul Małgorzata Kopeć, odpowiadając na nasz apel o przesłanie zdjęcia tortu.Kto nie jadł, niech żałuje – teraz możemy podziwiać go w całej okazałości.Pani Małgorzacie Kopeć bardzo dziękujemy za przesłanie zdjęcia, ale i za to, że jest naszą czytelniczką!

Zdjęcia Ewy Trzcińskiej i Konsulatu RP w Mediolanie

Korespondencja Ewa Trzcińska, ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *