ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY “CZERWONE MAKI” Z RZYMU, DLA ŚW. JANA PAWŁA II

Występem Zespołu Folklorystycznego “Czerwone Maki” z Rzymu, działającego przy Kościele św. Stanisława, zakończył się intensywny tydzień polonijny w Wiecznym Mieście, zorganizowany przez Stowarzyszenie POLSKA W SERCU.

W Niedzielę 22 maja br., na dziedzińcu Domu Polskiego, zabrzmiały znowu polskie melodie ludowe w hołdzie dla św. Jana Pawła II, w 102 rocznicę Jego urodzin.

Zespół w odnowionym składzie, po pandemicznej przerwie, pod okiem kierownika artystycznego Pani Kamili Kuchcińskiej z wielką radością i pasją wznowił swoją działalność.

Zespół powstał w 2018 roku, obecnie liczy 12 osób. Polonia w Rzymie bardzo potrzebuje takich chwil i jesteśmy wdzięczni naszym rodakom, że poświęcają swój cenny czas i ogrom pracy, aby nas wszystkich ubogacić polskim folklorem, radością, uśmiechem i przyjaźnią.

Stowarzyszenie POLSKA W SERCU będzie zawsze wspierać i współpracować z grupą, której życzymy wiele sił, wytrwałości, wspaniałych sukcesów, a przede wszystkim radości i satysfakcji z tej pięknej działalności dla Polski i Polaków w Rzymie.


Aleksander Nowak
Prezes Stowarzyszenia POLSKA W SERCU
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *