Toskania: Festiwal filmów krótkometrażowych „Pop Corn” w Porcie Santo Stefano

W dniach od 22 do 24 lipca, w porcie Santo Stefano, odbył się festiwal filmów krótkometrażowych, wydarzenie podczas którego odbyły się seanse filmowe, spotkania oraz towarzyszące wydarzenia. To rywalizacja autorskich filmów krótkometrażowych z pierwszymi pracami filmowymi młodych i ambitnych reżyserów.

Pokazano 20 filmów konkursowych, w tym 14 autorskich filmów krótkometrażowych i 6 pierwszych prac autorskich pochodzących z Anglii, Ukrainy, Hiszpanii, Pakistanu, Libanu, i Włoch. Najbardziej oryginalny film dostał nagrodę 4.000 tyś. euro. Film który zaimponował swoją ekstrawagancją, atmosferą i wzruszył publiczność swoją wrażliwością to „BIG”  autora Daniele Pini, , natomiast najlepszy film krótkometrażowy w autorskiej kategorii to „OFELIA” autora Pierfrancesco Bigazzi. W pierwszej kategorii Operę Prime zdobył nagrodę film ” U FIGGHIU” autora Saverio Travano.

Piąta edycja festiwalu była bardzo ekscytująca. Wszyscy autorzy krótkometrażowych filmów wspaniale poradzili sobie z zaproponowanym tematem tegorocznego festiwalu „Więzi, ponadczasowe motywy połączenia” przedstawiając swoje dzieła, które naprawdę wzruszyły publiczność.

Tekst i zdjęcia: Anna Dorota Więckowska 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *