Warsztaty dla Przedsiębiorczych Polek w Marche

Ambasada RP w Rzymie niezmiennie wspiera kobiecą przedsiębiorczość we Włoszech. Wiele jest Polek, które wybrały Italię na swoją drugą Ojczyznę, realizując tutaj swoje pasje i spełniając marzenia. Statystyki od lat pokazują, że Polonia Włoska jest kobietą – ponad 70% społeczności polskiej stanowią właśnie Polki. W 2020 r. istniało we Włoszech ok. 4 tys. firm prowadzonych przez Polaków. Aż 50% właścicieli tych firm to kobiety. Warto podkreślić, że w przypadku włoskich przedsiębiorców we Włoszech, kobiety stanowią jedynie 30%.

W ubiegłym roku prezentowaliśmy sylwetki przedsiębiorczych Polek z Rzymu „Przedsiębiorcze Polki we Włoszech” – Polska we Włoszech – Portal Gov.pl (www.gov.pl). W tym roku zabieramy Państwa do Marche, przedstawiając kolejne etiudy przygotowane przez tutejszy Urząd, które pokazują Przedsiębiorcze Polki. Można je zobaczyć tutaj: https://youtu.be/qWR8vuz3s9o i tutaj: https://youtu.be/yOdC_t3-7dM

W regionie Marche organizujemy też niebawem warsztaty dla „Przedsiębiorczych Polek” – serdecznie zapraszamy wszystkie chętne Panie, które chciałyby dowiedzieć się, jak rozwinąć swój biznes we Włoszech lub podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie biznesu.

Tematyka obejmie przede wszystkim kwestie prawne i podatkowe, ale będzie również miejsce na nawiązanie kontaktów oraz poznanie historii sukcesu. Ze szczegółowym programem inicjatywy można zapoznać się w załączniku.

Natomiast link do zapisów na warsztaty znajduje się tutaj – Seminarium „Przedsiębiorcze Polki we Włoszech” Rotonda a Mare, Senigallia, 08.10.2022 (google.com).

Dodatkowe informacje na temat inicjatywy można uzyskać dzwoniąc do Wydziału Konsularnego i Polonii Ambasady RP w Rzymie pod numer telefonu 0630204307 lub pisząc na adres: [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *