Międzynarodowe spotkanie networkingowe UPP z udziałem PIBW CAPI

O tym, jak ważna jest wymiana doświadczeń i wiedzy nikogo przekonywać nie trzeba. Jednak zebranie w jednym miejscu prelegentów z różnych stron Europy i przedstawicieli firm z różnych zakątków z Polski nie jest łatwym zadaniem. Udało się to Unii Przedsiębiorców Polskich, która 17 września takie spotkanie networkingowe zorganizowała. Uczestniczyła w nim m.in. Ewa Trzcińska, prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech z siedzibą w Bolonii:

Nic nie zastąpi bezpośrednich spotkań, wymiany doświadczeń i pozytywnej energii jaka z tego płynie. Ile firm tyle historii, tyle rozwiązań i podjętych działań. Cieszę się, że mogłam podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z rynku włoskiego. Mam nadzieję, że firmy do niego zachęciłam bo jest to doskonały moment do wejścia na rynki Italii, oczywiście po odpowiednim przygotowaniu i najlepiej z odpowiednim wsparciem, choćby naszej Izby – powiedziała Ewa Trzcińska.

Jak to określił Łukasz Malczyk, prezes UPP – to było wyjątkowe spotkanie i wyjątkowi prelegenci. O tym jak założyć biznes w Czechasz, o różnicach tak formalnych jak i kulturowych mówiły Marta Czapla i Dorota Weimann reprezentujące Dva Kraje – Biznes w Czechach. Z kolej Randa Ombach, prezes fundacji Superdrob „USKRZYDLAMY” przybliżyła problematykę społecznej odpowiedzialności biznesu na przykładzie fundacji przez nią kierowanej. Jeszcze z innej perspektywy pokazali problematykę biznesu Maciej Sagal i Piotr Liroy Marzec twórcy marki Liroyal i HuBBurger, zapoznając obecnych tak ze swoimi projektami jak i trudnościami w ich sektorze.

Prowadzącymi spotkania byli: Wsparcie twojej firmy – Karolina Prusaczyk oraz Prezes Unii Polskich Przedsiębiorców Łukasz Malczyk.

Na spotkaniu obecni byli tak przedstawiciele firm z całej Polski, jak i zagranicy. Oby takich spotkań było jak najwięcej, nie tylko w Warszawie czy innym dużym mieście ale i w mniejszych zagłębiach przedsiębiorczości.

Portal Polacy we Włoszech był partnerem medialnym wydarzenia.

Korespondencja Ewa Trzcińska, ekspert biznesowy, doświadczony organizator eventów biznesowych i targowych, tłumaczka języka włoskiego. Kontakt [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *