Z okazji Światowego Dnia Ubogich Ojciec Święty zjadł obiad w towarzystwie ubogich i bezdomnych w Auli Pawła VI w Watykanie

W 2016 roku został ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Jak co roku papież po mszy świętej odprawionej z okazji tego dnia i odmówieniu modlitwy Anioł Pański dzieli się obiadem podanym bezdomnym i ubogim w Auli Pawła VI. W tym roku na ten obiad przybyło około 1300 osób między innymi: bezdomnych, migrantów i ubogich, którzy są wspomagani przez Caritas Rome, Wspólnotę Sant’Egidio i inne stowarzyszenia oraz organizacje charytatywne. Są to kobiety, dzieci i mężczyźni potrzebujący nie tylko rzeczy materialnych, ale również czekających na przyjazne słowo.

Foto Pixabay

Podczas obiadu Ojcu Świętemu towarzyszyła niesamowita atmosfera; beztroskie uśmiechy, uściski, niezapomniane chwile braterstwa i wspólnej biesiadny.

Przez papieżem Franciszka to spotkanie zostało nazwane „Obiadem w gronie przyjaciół”, a uczestnicy tego niezwykłego spotkania reprezentowali wszystkie diecezje włoskie. Dziękując wszystkim za przybycie Ojciec Święty modlił się o błogosławieństwo dla swoich gości oraz ich rodzin.

Główne przesłanie Dnia Ubogich to – Solidarność z ludźmi i nie tylko w ten dzień. Ona zawsze nas ma dotyczyć. Ten dzień jest świętem Kościoła rzymskokatolickiego ustanowionego przez Papieża Franciszka w swoim Liście Apostolskim „Misericordia et miseria” wydanym w dniu 20 listopada 2016 roku, aby uczcić koniec Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

Foto Pixabay

Tekst: Anna Dorota Więckowska 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *