Medale dla organizatorek Międzynarodowego konkursu Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej

Dariusz A. Zeller, PoEzja Londyn w imieniu własnym i Pana Adama Siemieńczyk oraz Pani Marty Brassart wręczył po raz pierwszy medal okolicznościowy upamiętniajacy działalność Pani Barbary Jurkowskiej Nawrockiej. Medal otrzymały organizatorki Międzynarodowego konkursu Osobowość Polonijna Roku im. Edyty Felsztyńskiej.

Po raz pierwszy został wręczony we Włoszech. Pani Bożena Krasoń i Pani Urszula Golda otrzymały medale za promowanie polskiej kultury, miłość do polskości i integrację środowisk polonijnych z całego świata.

Z ogromną wdzięcznością i radością przyjęliśmy to odznaczenie, którym jest dla nas mocno zobowiązujące.

Jak powiedział Pan Zeller: Działamy ponad wszelkimi podziałami mimo wielu trudności i przeszkód, a jednym z podstawowych celów OGród PoEzji. PoEzja Londyn jest właśnie łączeniem nie tylko sztuk ale i ludzi. Osoby wyróżnione, reprezentują różne kraje, kultury religie. W takim przypadku kryteria przyznawania ich także jest jedno – sztuka człowieczeństwa – dodał Dariusz Adam Zeller.

Jak wspomniałyśmy było to dla nas całkowitym zaskoczeniem i zaszczytem otrzymać ten medal, równocześnie czujemy się zobowiązane do dalszych jeszcze bardziej kreatywnych działań na rzecz Polonii na Świecie. Dziękujemy serdecznie wszystkich, którzy są z nami, współpracują i byli świadkami tej podniosłej chwili.

Z Bożeną Krasoń i Urszula Golda rozmawiała redaktor Aleksandra Seghi
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *