Powstaje gra komputerowa na podstawie powieści Olgi Tokarczuk „Anna In w Grobowcach świata”

W tym roku warszawski zespół Sundog, który tworzą utalentowani profesjonaliści, rozpoczął pracę nad nową grą IBRU która przeniesie do świata gier wideo historię inspirowaną książką „Anna In w Grobowcach świata”, autorstwa wybitnej polskiej pisarki i poetki Olgi Tokarczuk uhonorowanej literacką Nagrodą Nobla za rok 2018. Ta historia to interpretacja legendy o sumeryjskiej bogini wojny i miłości Isztar. Olga Tokarczuk jest również współwłaścicielem Sundoga, która powstała w 2022 roku i jest spółką z sektora gier komputerowych.

Premiera gry IBRO planowana jest w 2026 r., a spółka rozważa debiut nowej gry na New Connect, biorąc pod uwagę, że już w styczniu 2023 r. Sundog pozyskała od inwestorów kwotę ponad 1,5 mln. zł.

Stworzenie gry opartej na istniejącej fabule, która przedstawia jeden z najstarszych mitów w historii ludzkości ale we współczesnym wydaniu, da nam możliwość wejścia w historię i inaczej ją przeżyć. Ta ponadczasowa, głęboką ludzka powieść autorstwa Olgi Tokarczuk, w której wizja umierającego współczesnego świata, znakomicie nadaje się do wstawienia w cyfrowym świecie gier. 

Foto Pixabay

Ten pomysł gry, która będzie detektywistycznym RPG, łączącą styl cyberpunktowy z sumeryjskimi mitami, przyciągnął nie tylko osoby które pracują nad jej stworzeniem ale również inwestorów.

Pisarka, akcjonariuszka i Przewodnicząca Rady Nadzorczej Sundog wyznała:

” Myślę, że to jest szansa dla mojej książki: zaistnieć w innej formie i tym samym dotrzeć do ludzi, którzy nie czytają już papierowych książek. Interesuje mnie wszystko co powstaje i staram się pomagać głównie w sprawach opowiadania historii. Mam nadzieję, że przerodzi się to w mądrą i fascynują przygodę intelektualną”.

IBRU gra oparta na twórczości Olgi Tokarczuk, skupi się przede wszystkim na rozwiązywaniu zagadek oraz opowiadaniu historii, nie znajdziemy w niej walki i przemocy.

Tekst Anna Dorota Więckowska 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *