Muzeum Emigracji w Gdyni i warsztaty pt. Klasa robi film – praktyczne aspekty realizacji filmowej jako narzędzia do wspierania rozwoju dzieci

Problemy komunikacyjne w klasie, przemoc, wykluczenie czy obecność nowych uczniów i uczennic, to tylko niektóre wyzwania z jakimi można spotkać się w szkole. Jednym ze sposobów reagowania na codzienne trudności w grupie szkolnej, może okazać się wykorzystanie narzędzi edukacji filmowej.

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na warsztaty dla dorosłych, podczas których wspólnie obejrzymy i szczegółowo omówimy produkcje, które poruszają ważne tematy. Prowadzący podzielą się swoim doświadczeniem diagnozowania głównych problemów wychowawczych w klasie, a następnie omówią jak w oparciu o tę diagnozę rozpocząć pracę nad scenariuszem filmowym, a następnie zrealizować krótką etiudę.

Zapoznamy się także z podstawami działania sprzętu filmowego – kamerami, sprzętem dźwiękowym, oświetleniem. Zobaczymy, jak w praktyczny sposób, wykorzystując naukę poprzez zabawę, można podejść do zagadnienia edukacji filmowej.

Termin: 18.03.2023, 9.00-16.00
Prowadzenie: Dom Filmowy
Miejsce: sala multimedialna
Wstęp: bezpłatny
Zapisy: [email protected]

Więcej informacji TUTAJ.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *