Rzym i XI edycja Biegu Tropem Wilczym

Już po raz drugi, z inicjatywy Stowarzyszenia POLSKA W SERCU oraz Ludoteki Wojtek, odbył się w Rzymie Bieg Tropem Wilczym, Bieg pamięci żołnierzy wyklętych, niezłomnych – XI edycja.

W zaciszu Polskiego Domu na Via Cassia 1200, uczestnicy biegu wzięli najpierw udział we Mszy św. w intencji Ojczyzny i pomordowanych żołnierzy podziemia antykomunistycznego.

Mszę swiętą koncelebrowali:

ks. Tadeusz Rozmus SDB – Dyrektor i Kapelan Ogrodów Papieskich oraz Proboszcz Parafi Papieskiej S. Tommaso da Villanova w Castel Gandolfo.

ks. mgr Łukarz Kotarba – Dyrektor Domu Polskiego.

ks. Józef Kazimierz Ślazyk – poeta, bard, misjonarz.

ks. ppor Sebastian Śledziona – Kapelan Wojska Polskiego.

Rzymski Bieg Tropem Wilczym otrzymał patronat honorowy Ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej, Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rzymie oraz Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Patronat medialny udzielili: PepeTv oraz portal informacyjny Polacy we Włoszech.

List okolicznościowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy do uczestników Biegu odczytał Ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej Pan Adam Kwiatkowski.

Po krótkim programie artystycznym złożono kwiaty pod pomnikiem “Drzewo pamięci Żołnierzy Wyklętych”, który z inicjatywy Fundacji Jana Pawła II oraz Stowarzyszenia Polska w Sercu znajduje się na terenie Domu Polskiego.

Symboliczną trasę 1963 metry ku chwale bohaterów wolnej Ojczyzny przebiegły dzieci, młodzież, dorośli.

Medale pamiątkowe dla wszystkich uczestników wręczył płk. Krzysztof Czarniecki, Attaché obrony w Ambasadzie RP w Rzymie.

Do zobaczenia za rok!!!

Cześć i chwała bohaterom!!!

Tekst: Aleksander Nowak – Prezes Stowarzyszenia POLSKA W SERCU

Foto: Jan Rzepka
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *