Rzym: Zaproszenie na dwa koncerty mistyczno-muzyczne

W dniach 25 i 26 marca w Rzymie odbędą się dwa nadzwyczajne wydarzenia (koncerty) mistyczno-muzyczne. Do tej pory odbyły się one cyklicznie w wielu miastach i stolicach Europy jak Paryż, Bruksela, Berlin, Kolonia, Gdynia. Pierwszym z wydarzeń jest PASJA – GOLGOTA TRZECIEGO TYSIĄCLECIA.

To medialne, trójfilarowe wydarzenie będące połączeniem literatury, sztuki i muzyki oparte zostało na artystycznej wizji współczesnej Drogi Krzyżowej wybitnego polskiego malarza Jerzego Dudy Gracza oraz literackiej interpretacji jego Golgoty – gdynianki zamieszkującej od prawie 30 lat w Niemczech, Ewy Piaseckiej – Sikory.

.

Drugim wydarzeniem będzie koncert z cyklu PRZESŁANIE WIARY I TOŻSAMOŚCI w SZTUCE I MUZYCE . Wystąpią w nich znane twarze z telewizji i Teatru Polskiego, między innymi Dariusz Kowalski, aktor oraz Lech i Bożena Makowieccy, (którego znane scenariusze m.in. „Zakochany Mickiewicz”, „Zaduszki polskie” czy „Dekalog” znane są widzom telewizji).

Do wyświetlanych na dużych ekranach obrazów, odczytywane są harmonijnie Stacje Misterium Pańskiego z tomiku Ewy Piaseckiej Sikory. Całość wydarzeń (których autorem scenariusza jest również gdynianka, Dorota Banaszkiewicz), na które składa się recytacja wierszy oraz prezentacja obrazów Jerzego Dudy Gracza uzupełnia przepiękna szata muzyczna w oparciu o utwory Chopina, A.L. Webbera, Bacha, Albiniego i Cacciniego w wykonaniu wyjątkowych, artystów z Gdańska, tak z sekcji jazzowej jak i klasycznej.

W skład zespołu wchodzą pianista Dominik Kisiel (nominowany do Fryderyków), klarnecista/saksofonista Jakub Klemensiewicz, wiolonczelistka Ola Ruda, skrzypaczka Karolina Rupczak oraz dwie solistki: Joanna Sperska, sopranistka Cappelli Gedanensis oraz solistka jazzowa Ola Solska.

Wydarzenia mają charakter c h a r y t a t y w n y dla ciężko chorych dzieci – małych podopiecznych hospicjum BURSZTYNOWA PRZYSTAŃ w Gdyni.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!! ORGANIZATORZY
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *